وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ | Thursday 5 October 2023
» اجتماعی » گرم‌تر شدن هوا در استرالیا و هشدار در خصوص افزایش عنکبوت‌های خطرناک

تاریخ انتشار : 1399/07/10 - 6:23

گرم‌تر شدن هوا در استرالیا و هشدار در خصوص افزایش عنکبوت‌های خطرناک

صدای استرالیا – با گرم‌تر شدن هوا در استرالیا مسئولان در خصوص افزایش شمار عنکبوت‌ها از جمله عنکبوت‌های خطرناک هشدار داده‌اند.


صدای استرالیا – با گرم‌تر شدن هوا در استرالیا مسئولان در خصوص افزایش شمار عنکبوت‌ها از جمله عنکبوت‌های خطرناک هشدار داده‌اند.

زنی ساکن شهر داورین استرالیا حدود بیست عنکبوت موشی در کف استخر خانه‌اش پیدا کرد و باعث شد مسئولان به شهروندان هشدار بدهند که به دلیل بالا رفتن دمای هوا، شمار عنکبوت‌های خطرناک در حال افزایش است.

لورن مریت گفت که از یافتن عنکبوت‌ها وحشت کرده و کارشناسان به او هشدار دادند که از آنها دور بماند، چون این جانوران می‌توانند تا ۲۴ ساعت زیر آب زنده بمانند، و در نتیجه احتمالا هنوز زنده‌اند.

به گفته یک کارشناس آفات مستقر در استرالیا، ما‌ه‌های سپتامبر تا مه بیشترین شمار عنکبوت در این کشور دیده می‌شود.

دلیل این پدیده، بالا رفتن دما با فرارسیدن تابستان است. عنکبوت‌ها در هوای گرم دنبال جفت می‌گردند.

جولیان بریسول که برای سازمان «پست۲کیل» در سیدنی کار می‌کند، به روزنامه «دیلی میل» استرالیا گفت که بیشتر افراد اغلب عنکبوت موشی را با عنکبوت تور قیفی که نیش کشنده‌ای دارد اشتباه می‌گیرند.

او گفت که عنکبوت‌های موشی معمولا در مناطقی با پوشش گیاهی متراکم یافت می‌شوند، اما در سراسر استرالیا زندگی می‌کنند.

آقای بریسول همچنین هشدار داد که بزرگی این عنکبوت‌ها ممکن است به ۳۵ میلیمتر برسد و نیش آنها می‌تواند باعث درد شدید و بیماری وخیم شود.

او گفت: «عنکبوت‌های موشی به اندازه تور قیفی‌ها خوی تهاجمی ندارند ولی سمی‌اند، بنا براین باید از دستکش یا استخرپاک‌کن استفاده کرد.»

«نیش این عنکبوت خیلی درد دارد و در کودکان کم‌سال باعث بیماری می‌شود. این جانور شبیه عنکبوت پشت‌قرمز است، نیش‌هایش خیلی دراز است و هر کسی که گزیده شده باشد باید به بیمارستان منتقل شود.»

مسئولان به مردم گفته‌اند که وقتی در حیاط خانه‌اند، احتیاط بیشتری کنند، اسباب بازی کودکان را پیش از استفاده با شلنگ آب بشویند و موقع باغبانی دستکش به دست کنند.

آقای بریسول افزود: «اگر در حیاط خانه سوراخی دیدید، به یک کارشناس زنگ بزنید. خودتان کاری نکنید.»

هر سال حدود هزار استرالیایی به دلیل نیش عنکبوت به بیمارستان می‌روند، گرچه در ۳۷ سال گذشته تنها یک نفر از نیش عنکبوت جان داده‌است.

در آوریل ۲۰۱۶، یک عنکبوت پشت‌قرمز جیدن برلی را موقع قدم زدن در بیشه‌های ساحل شمالی ایالت نیوساوت‌ویلز نیش زد و او در بیمارستان درگذشت.

منبع: ایندیپندنت فارسی


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , دانستنی های استرالیا , زندگی در استرالیا , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه