وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اخبار » پول‌های مطالبه نشده؛ چگونه می‌توان به آن رسید؟

تاریخ انتشار : 1403/04/20 - 11:31

پول‌های مطالبه نشده؛ چگونه می‌توان به آن رسید؟

صدای استرالیا- دولت نیوساوت‌ولز می‌گوید در سال مالی گذشته رکورد 21.8 میلیون دلار "پول مطالبه نشده" را به مردم سراسر ایالت بازگردانده است.


صدای استرالیا- دولت نیوساوت‌ولز می‌گوید در سال مالی گذشته رکورد ۲۱٫۸ میلیون دلار “پول مطالبه نشده” را به مردم سراسر ایالت بازگردانده است.

در همین حال آژانس مدیریت درآمد دولت ایالتی (Revenue NSW) اعلام کرده همچنان بیش از ۲۳۴ میلیون دلار از این قبیل پول‌هایی که متعلق به مردم هستند، در اختیار دارد.

آژانس مدیریت درآمد دولت ایالتی مسئول نگهداری و نظارت بر پول‌های مطالبه نشده‌ای است که بعضا نمی‌توان صاحب آنها را دقیقا مشخص کرد و از پرداخت‌ها، بازپرداخت‌ها، چک‌های ارائه نشده، سود سهام و سایر پول‌هایی به وجود آمده که کسی مدعی آنها نیست.

معمولاً زمانی که شخصی آدرس خود را تغییر داده، نام خود را عوض می‌کند، مدارک مربوطه را گم می‌کند، بانکش را تغییر می‌دهد یا کسی فوت کرده است، پول بدون مطالبه به Revenue NSW ارجاع داده می‌شود.

دولت نیوساوت ولز بیش از ۱۵۴ میلیون دلار پول مطالبه نشده را از سال ۲۰۱۴/۲۰۱۵ پس داده است.

با وجود این آژانس همچنان بیش از ۲۳۴ میلیون دلار را نگه می‌دارد.

به گفته دولت، ۳۴۳ میلیون دلار دیگر به عنوان پول مطالبه نشده برای افرادی که در خارج از NSW زندگی می‌کنند یا هیچ جزئیاتی از آنها در دسترس نیست، قابل مطالبه است.

دولت می‌گوید که میانگین مبلغ بدهی مطالبه نشده به ازای افراد ۳۹۱ دلار است.

مقامات ایالتی مردم را تشویق کرده‌اند برای اینکه مشخص شود آیا چیزی طلبکار هستند یا نه ثبت نام کنند.

– چگونه می‌توانیم ببینیم که آیا پول مطالبه نشده به ما تعلق می‌گیرد و چگونه آن را مطالبه کنیم؟

می‌توانید نام خود را در پورتال پول مطالبه نشده NSW، که در وب‌سایت آن است، جستجو کنید. اگر دولت چیزی به شما بدهکار است، آژانس باید مدارک آن را ببیند. سپس می‌توانید از طریق پورتال، ادعای خود را مطرح کنید.

شما باید مدارک هویتی و اطلاعات مالکیت خود را جمع آوری کنید. شما به یک نوع شناسه اولیه، مانند گواهینامه رانندگی یا پاسپورت استرالیایی و یک نوع شناسه ثانویه، مانند کارت مدیکر یا گواهی تولد نیاز دارید.

همچنین باید ارتباط خود را با آخرین آدرس شناخته شده خود با ارائه یک کپی از یک سند رسمی که با جزئیات مطابقت دارد، مانند اطلاعیه نرخ، صورت‌حساب بانکی یا قرارداد اجاره، ثابت کنید.

اگر نمی‌توانید با آدرسی که در سیستم Revenue NSW ثبت شده است ارتباط برقرار کنید، آژانس می‌گوید باید نامه‌ای از نهادی که پول را برای آن ارسال کرده‌اید ارائه دهید که تأیید کند مالک قانونی آن هستید.

آژانس می‌گوید باید انتظار داشته باشید که نتیجه را ظرف ۲۸ روز دریافت کنید.

منبع: گاردین


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه