وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Thursday 6 May 2021
» اجتماعی » نابودی نیمی از اکوسیستم‌های دریایی استرالیا بر اثر حوادث طبیعی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۱:۵۴

نابودی نیمی از اکوسیستم‌های دریایی استرالیا بر اثر حوادث طبیعی

صدای استرالیا - نتایج یک مطالعه گسترده نشان می‌دهد که حوادث طبیعی نیمی از اکوسیستم‌های دریایی استرالیا را از بین برده است.

نابودی نیمی از اکوسیستم‌های دریایی استرالیا بر اثر حوادث طبیعی

صدای استرالیا – نتایج یک مطالعه گسترده نشان می‌دهد که حوادث طبیعی نیمی از اکوسیستم‌های دریایی استرالیا را از بین برده است.

حوادث طبیعی همچون موج گرما، جاری شدن سیلاب و خشکسالی از سال ۲۰۱۱ میلادی به ۴۵ درصد از اکوسیستم‌های دریایی سواحل استرالیا آسیب رسانده است.

در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ بیش از ۸۰۰۰ کیلومتر از سواحل این کشور تحت تاثیر حوادث طبیعی قرار گرفته‌اند و در برخی موارد موجب تغییرات غیر قابل بازگشت در زیستگاه‌های دریایی می‌شود.

در این بررسی تمامی اطلاعات موجود در مورد تاثیر موج گرما، بارش باران ناشی از طوفان‌های گرمسیری و خشکسالی بر مرجان‌ها، جلبک‌ها و مانگروها جمع‌آوری شدند.

به گزارش روزنامه گاردین، این بررسی تصویر بزرگتری از گستردگی بحران آب و هوایی و تغییرات چشمگیری که بر اکوسیستم دریایی استرالیا دارد، ارائه کرده است.

در این مطالعه تاکید شده که حوادث جوی بزرگ تاثیرات تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت بشر را تشدید می‌کند. به طور مثال موج گرما با تاثیرات نهفته ناشی از روند گرمای جهانی همراه شده و زمان کافی را در اختیار موجودات زنده قرار نمی‌دهد تا خود را با شرایط جدید سازگار کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه

صرافی مانیمکس
INSURANCE NSW
صرافی آپادانا
گروه مهاجرتی پاسارگاد مایگریشن
صرافی سام
گروه مهاجرتی ویزا زون
شرکت Ask4Loan با مدیریت افشین سیادتخو
ویزایاب