وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | Tuesday 9 August 2022
» اخبار » معافیت کارکنان سوپرمارکت‌ها از مقررات ایزوله تماس نزدیک؛ میوه و سبزیجات به فروشگاه‌ها برمی‌گردد

تاریخ انتشار : 1400/10/21 - 3:25

معافیت کارکنان سوپرمارکت‌ها از مقررات ایزوله تماس نزدیک؛ میوه و سبزیجات به فروشگاه‌ها برمی‌گردد

صدای استرالیا– با اجرای دستورالعمل‌های جدید مربوط به تماس نزدیک، میوه و سبزیجات ظرف یک هفته آینده به قفسه‌های سوپرمارکت‌‌ها […]

معافیت کارکنان سوپرمارکت‌ها از مقررات ایزوله تماس نزدیک؛ میوه و سبزیجات به فروشگاه‌ها برمی‌گردد

صدای استرالیا– با اجرای دستورالعمل‌های جدید مربوط به تماس نزدیک، میوه و سبزیجات ظرف یک هفته آینده به قفسه‌های سوپرمارکت‌‌ها برمی‌گردد.

هم‌زمان با کمبود نیروی انسانی در بخش لجستیک و حمل و نقل که به دلیل مقررات قرنطینه کووید-۱۹ به وجود آمد، سوپرمارکت‌ها نیز با خیل خریداران وحشت زده روبه‌رو شدند که از ترس کمبود مواد غذایی، اقدام به خرید می‌کردند.

در هفته جاری، نیوساوت‌ولز و ویکتوریا مقررات جدیدی را به منظور معافیت کارکنان مهم بخش تامین مواد غذایی از ایزوله اجباری اعلام کردند.

به این ترتیب، کارکنان مذکور در صورت تماس نزدیک با یک فرد کرونامثبت و اگر کارفرما تشخیص دهد که امکان کار از خانه برای آنها فراهم نیست، نیازی به ایزوله شدن نخواهند داشت.

این مقررات در نیوساوت‌ولز بلافاصله به اجرا درآمد و شامل نیروهای امنیت زیستی و ایمنی مواد غذایی غذایی، کارکنان تولید مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، محصولات شوینده، کارکنان حمل مواد غذایی و کارکنان سوپرمارکت‌ها می‌شود.

کارکنان خدمات اورژانس نیز اگر کارشان مهم باشد و نتوانند از خانه کار کنند، مشمول این معافیت‌ها می‌شوند.

ویکتوریا نیز مقررات مشابهی را از ساعت ۱۱:۵۹ شب چهارشنبه به اجرا می‌گذارد.

نخست‌وزیر ویکتوریا در بیانیه‌ای اعلام کرد: کارکنان بخش تولید، توزیع و بسته‌بندی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها شامل کارکنان سوپرمارکت‌ها از الزامات ایزوله تماس نزدیک معاف می‌شوند.

وی افزود: این کارکنان باید بدون علایم باشند و روزانه تست فوری آنتی‌ژن بدهند و همچنین نباید در محوطه‌های استراحت مشترک حضور بیابند.

 

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه