وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | Tuesday 21 September 2021
» اخبار » سرمایه‌گذاری همزمان ایران و عربستان در استرالیا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۱:۳۴

سرمایه‌گذاری همزمان ایران و عربستان در استرالیا

صدای استرالیا - نشریه فوربز در گزارشی می‌نویسد که ایران و عربستان سعودی دو رقیب منطقه‌ای، به طور غیرمنتظره‌ای در یک ایالت در استرالیا و تقریبا در یک زمان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری همزمان ایران و عربستان در استرالیا

صدای استرالیا – نشریه فوربز در گزارشی می‌نویسد که ایران و عربستان سعودی دو رقیب منطقه‌ای، به طور غیرمنتظره‌ای در یک ایالت در استرالیا و تقریبا در یک زمان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

طبق این گزارش، عربستان در بخش گندم سرمایه‌گذاری کرده است و ایران نیز در بخش سنگ آهن. هر دو در ایالت استرالیای غربی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که به خاورمیانه نزدیک‌تر است.

فوربز می‌نویسد نه عربستان و نه ایران پیشتر در بخش تجاری استرالیا فعال نبوده‌اند و هرچند ممکن است زمان‌بندی سرمایه‌گذاری آنها در استرالیا صرفا تصادفی باشد، بعید هم نیست که آنها یکی پس از دیگری در آنجا سرمایه‌‌گذاری کرده‌اند همانطور که شرکت‌های تجاری برای زیر نظر نگه داشتن رقیب خود، چنین اقداماتی ممکن است انجام دهند.

سرمایه‌گذاری ایران که شامل خرید ۵۰ درصد یک معدن سنگ آهن به مبلغ ۱.۷ میلیون دلار می‌شود، در اوایل ماه جاری میلادی اعلام شد و سرمایه‌گذاری عربستان در بخش گندم نیز ۴۰ میلیون دلار است که اوایل ماه آوریل تکمیل شد.

منبع: صدای آمریکا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه

INSURANCE NSW
صرافی سام
گروه مهاجرتی ویزا زون
صرافی مانیمکس
صرافی آپادانا
ویزایاب
گروه مهاجرتی پاسارگاد مایگریشن
گروه راد
گروه آریا
صرافی ملکی