وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اخبار » جنبش رای مسلمانان برای به چالش کشیدن حزب کارگر

تاریخ انتشار : 1403/04/18 - 4:06

جنبش رای مسلمانان برای به چالش کشیدن حزب کارگر

صدای استرالیا- به دنبال موضع‌گیری حزب کارگر علیه سناتور فاطمه پیمان به دلیل حمایت وی از به رسمیت شناختن کشور فلسطین و طرد وی از این حزب، حالا عده‌ای از مسلمانان استرالیا به این فکر افتاده‌اند که یک گروه سیاسی جدید راه بیاندازند.


صدای استرالیا- به دنبال موضع‌گیری حزب کارگر علیه سناتور فاطمه پیمان به دلیل حمایت وی از به رسمیت شناختن کشور فلسطین و طرد وی از این حزب، حالا عده‌ای از مسلمانان استرالیا به این فکر افتاده‌اند که یک گروه سیاسی جدید راه بیاندازند.

برخورد صورت گرفته با سناتور پیمان باعث عصبانیت در جوامع مسلمان شده که دولت را به بی تفاوتی نسبت به فاجعه بشردوستانه در غزه متهم می‌کنند.

به گزارش شبکه خبری نیوز، حالا انتظار می‌رود یک گروه سیاسی جدید با عنوان «رأی مسلمانان» شکل گیرد که کرسی‌های فدرال حزب کارگر را در مناطق با جمعیت مسلمان هدف قرار می‌دهد.

این در حالی است که نخست وزیر آنتونی آلبانیزی می‌گوید احزاب سیاسی مبتنی بر عقیده و ایدئولوژی، انسجام اجتماعی را در استرالیا تضعیف می‌کنند.

احزاب سیاسی از این دست از جمله «استرالین کریسشنز» مدتهاست که وجود داشته‌اند، اما اظهارات آقای آلبانیزی پس از آن مطرح شده که جنبش مسلمانان به ای‌بی‌سی گفت که می‌خواهد استرالیایی‌های مسلمان را توانمند کند تا پس از عصبانیت جامعه از رفتار حزب کارگر، کرسی‌های این حزب را در مناطقی که مسلمانان اکثریت دارند از جمله غرب سیدنی، از آن خود کنند.

پیتر داتون، رهبر اپوزیسیون نیز هم‌فکر با آلبانیزی گفته: استرالیا نیازی به فرقه گرایی ندارد.

وی به ناین نیوز گفت: من با حزبی که دیدگاه مذهبی دارد مشکلی ندارم اما وقتی می‌گویید وظیفه شما به عنوان اولین مرتبه اولویت، حمایت از یک علت فلسطینی یا علتی خارج از استرالیا است، این یک سناریوی بسیار متفاوت است.

در همین حال جنبش «رای مسلمانان» تکذیب کرده که آنها یک حزب سیاسی یا کمپین مذهبی هستند، بلکه اقدام خود را در قالب یک کمپین سیاسی دانستند که با هدف «آموزش و بسیج جامعه ما در سطح مردمی» صورت می‌گیرد.

در بیانیه آنها آمده است: «ما از کمپین‌ها و نامزدها در سراسر استرالیا حمایت می‌کنیم و از هر کسی که اصول عدالت و انصاف ما را به اشتراک بگذارد، پشتیبانی می‌کنیم.»

در بیانیه دیگری هم این گروه گفت: اظهارات آقای آلبانیزی “ساختارهای حاشیه نشینی و اسلام هراسی را تقویت کرده و تلاشی برای سکوت جامعه است.”

منبع: شبکه خبری نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه