وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | Monday 16 May 2022
» اجتماعی » بهیاران نیوساوت‌ولز دست به اعتصاب زدند

تاریخ انتشار : 1401/01/01 - 10:46

بهیاران نیوساوت‌ولز دست به اعتصاب زدند

صدای استرالیا– بهیاران در نیوساوت‌ولز دست به اعتصاب زدند و احتمال پیوستن پرستاران نیز به این اعتصاب وجود دارد. کارکنان […]

بهیاران نیوساوت‌ولز دست به اعتصاب زدند

صدای استرالیا– بهیاران در نیوساوت‌ولز دست به اعتصاب زدند و احتمال پیوستن پرستاران نیز به این اعتصاب وجود دارد.

کارکنان آمبولانس در نیوساوت‌ولز که خواستار دستمزد و امکانات بیشتر هستند، اعلام کردند که به مدت ۲۴ ساعت، از ترک ایستگاه‌های اختصاصی جهت پر کردن شیفت‌های خالی خودداری خواهند کرد. البته این بهیاران تاکید می‌کنند که مراقبت از بیماران با این اقدام به خطر نخواهد افتاد.

این دومین بار در سال جاری است که بهیارات دست به اعتصاب می‌زنند.

کریس کاستلان، رییس شاخه نیوساوت‌ولز اتحادیه بهیاران استرالیا گفت: ما برای مراقبت از بیماران حاضر خواهیم شد و به تماس‌های برقرار شده با شماره اورژانس (سه‌صفر) پاسخ خواهیم داد. اقدام ما مشخصا کمبود منابع و امکانات را هدف قرار داده و موجب به خطر افتادن مراقبت از بیماران نخواهد شد.

این اتحادیه خواستار افزایش نیروی انسانی، بهبود پرداختی‌ها و سرمایه‌گذاری در شبکه ارجاع و برنامه‌های تربیت بهیاران متخصص برای کاهش فشار به سیستم سلامت شده است.

کاستلان گفت: در مقایسه با سایر ایالات، نیوساوت‌ولز بعد‌ترین نرخ تعداد بهیاران به کل جمعیت، و بدترین پرداخت سرانه دستمزد را دارد. زمان‌های پاسخ به درخواست‌های آمبولانس ما در یک دهه گذشته ۴۰ درصد نزول کرده و باید دست به ایجاد تغییرات زد.

وی افزود: ما برای متعادل کردن نرخ نیروی انسانی با سایر ایالات، نیاز فوری به استخدام ۱۵۰۰ بهیار داریم.

گفتنی است که پرستاران نیز به دلیل اینکه مذاکرات‌شان با دولت بر سر حقوق و شرایط بهتر به بن‌بست رسیده، در حال بررسی پیوستن به این اعتصاب هستند. قرار است رای‌گیری برای اعتصاب ۲۴‌ساعته پرستاران در روز ۳۱ مارس صورت بگیرد.

 

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه