وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ | Friday 22 January 2021
» اجتماعی » الزام دانشگاه‌های استرالیا به همکاری با نهادهای اطلاعاتی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۸ - ۱۱:۲۶

الزام دانشگاه‌های استرالیا به همکاری با نهادهای اطلاعاتی

صدای استرالیا- وزیر آموزش استرالیا از لزوم همکاری دانشگاه‌های این کشور با نهادهای اطلاعاتی برای جلوگیری از نفوذ خارجی خبر داد.


صدای استرالیا- وزیر آموزش استرالیا از لزوم همکاری دانشگاه‌های این کشور با نهادهای اطلاعاتی برای جلوگیری از نفوذ خارجی خبر داد.

دان تهان وزیر آموزش استرالیا با اعلام این مطلب، با اشاره به نگرانی‌هایی که در هفته های اخیر در خصوص امنیت دانشگاه‌ها بوجود آمده همچنین از لزوم راه اندازی واحدی مشترک از نمایندگان دانشگاه‌ها و نهادهای اطلاعاتی برای جلوگیری از نفوذ کشورهای خارجی در استرالیا سخن گفت.

چندی قبل تعدادی از نمایندگان فدرال با اشاره به تنش‌های بوجود آمده در دانشگاه‌های این کشور میان دانشجویان چینی با سایر دانشجویان، خواستار کاهش پذیرش دانشجوبان خارجی بویژه دانشجویان چینی شده بودند.

دانشجویان خارجی سالانه ۳۵ میلیارد دلار استرالیا برای اقتصاد این کشور سودآوری دارند و یک سوم از دانشجویان خارجی حاضر در استرالیا نیز چینی هستند.

در ما‌ه‌های اخیر همچنین گزارش‌هایی درباره وقوع حملات سایبری در دانشگاه‌های استرالیا منتشر شده بود و مقامات کانبرا نگران هستند که چین از این طریق قصد نفوذ در پروژه‌های دانشگاهی را داشته باشد.

منبع: رویترز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه

INSURANCE NSW
ویزایاب
صرافی دیار
صرافی مانیمکس
صرافی آپادانا
شرکت Ask4Loan با مدیریت افشین سیادتخو
گروه مهاجرتی ویزا زون
گروه مهاجرتی پاسارگاد مایگریشن