وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ | Monday 27 June 2022
» اجتماعی » آخرین به‌روزرسانی‌ها برای توزیع واکسن کرونا؛ واکسیناسیون کودکان و دزهای تقویت‌کننده

تاریخ انتشار : 1400/10/23 - 5:54

آخرین به‌روزرسانی‌ها برای توزیع واکسن کرونا؛ واکسیناسیون کودکان و دزهای تقویت‌کننده

صدای استرالیا - برنامه واکسیناسیون COVID-19 استرالیا به کودکان 5 تا 11 ساله تعمیم داده شده است. این به این دلیل است که دولت استرالیا توصیه های کارشناسان ایمن سازی استرالیا، گروه مشاوره فنی استرالیا در ایمن سازی (ATAGI) را پذیرفته است.


صدای استرالیا – برنامه واکسیناسیون COVID-19 استرالیا به کودکان ۵ تا ۱۱ ساله تعمیم داده شده است. این به این دلیل است که دولت استرالیا توصیه های کارشناسان ایمن سازی استرالیا، گروه مشاوره فنی استرالیا در ایمن سازی (ATAGI) را پذیرفته است.

گروه مشاوره فنی استرالیا در ایمن سازی همچنین دز تقویت کننده واکسن COVID-19 را برای افراد ۱۸ ساله و بالاتر توصیه می‌کند.

برای اینکه  بدانید چرا مهم است که فرزندان خود را واکسینه کنید و چگونه دزهای تقویت کننده به حفظ محافظت شما در برابر COVID-19 کمک می‌کند به خواندن ادامه دهید.

چرا واکسینه کردن کودکان ۵ تا ۱۱ ساله برای COVID-19 مهم است؟

در تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۲۱، اداره کالاهای درمانی (TGA) به طور موقت واکسن اطفال Comirnaty (Pfizer) را برای استفاده در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در استرالیا تأیید کرد. اعضای اداره کالاهای درمانی (TGA)، دانشمندان و متخصصان درمانی هستند که واکسن‌ها، داروها و محصولات پزشکی را برای استفاده در استرالیا تنظیم و تأیید می‌کنند.

تاییدیه موقت TGA بر اساس ارزیابی دقیق داده های موجود برای حمایت از ایمنی و اثربخشی واکسن Pfizer در این گروه سنی بود.

واکسن زدن بهترین راه برای محافظت از کودکان از بیماری شدید در هنگام ابتلا به COVID-19 است. این امر کمک می‌کند تا شانس شیوع COVID-19 توسط آنها به خانواده و جامعه کاهش یابد. همچنین به کودکان کمک می‌کند تا بتوانند بدون وقفه در مدرسه، ورزش و سایر فعالیت ها به زندگی عادی خود بازگردند.

اگر پدر، مادر، مراقب یا قیم هستید، می‌توانید با اطمینان فرزندانتان را در برابر COVID-19 واکسینه کنید. با این کار شما تمام تلاش خود را برای امن نگه داشتن فرزندان خود از این ویروس انجام داده اید.

کودکان می‌توانند واکسیناسیون رایگان خود را در کلینیک های پزشکان، کلینیک های واکسیناسیون دولتی و داروخانه های شرکت کننده دریافت کنند.

زمان های واکسیناسیون برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲ در دسترس است. یک ارائه دهنده واکسن محلی پیدا کنید و در australia.gov.au نوبت واکسیناسیون رزرو کنید یا با شماره ۱۸۰۰ ۰۲۰ ۰۸۰ تماس بگیرید. برای خدمات ترجمه شفاهی با شماره ۱۳۱ ۴۵۰ تماس بگیرید.

اهمیت دزهای تقویت کننده واکسن COVID-19

افراد ۱۸ ساله و بالاتر در استرالیا می‌توانند به دز تقویت‌کننده واکسن COVID-19 دسترسی داشته باشند تا حداکثر محافظت در برابر COVID-19 را کسب کنند.

دو دز واکسن COVID-19 محافظت بسیار خوبی را به خصوص در برابر بیماری شدید ارائه می‌دهد. دز تقویت کننده این اطمینان را می‌دهد که محافظت از دو دز اول حتی قوی‌تر و طولانی‌تر می‌ماند. این دز محافظت شما را در برابر عفونت با ویروسی که باعث COVID-19، بیماری شدید و مرگ ناشی از COVID-19 می‌شود، افزایش می‌دهد. دز تقویت کننده به محافظت از شما، عزیزان و جامعه تان را در برابر COVID-19 ادامه خواهد داد.

دزهای تقویت کننده Pfizer و Moderna رایگان هستند و از طریق پزشکان، داروخانه های شرکت کننده و کلینیک های واکسیناسیون دولتی در دسترس می‌باشند.

دزهای تقویت کننده اکنون برای افراد دارای نقص ایمنی شدید توصیه می‌شود. اگر سومین نوبت واکسن COVID-19 خود را دریافت کرده‌اید، توصیه می‌شود که دز تقویت کننده خود را ۴ ماه پس از نوبت سوم دریافت کنید. از ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲، شما می‌توانید دز تقویت کننده خود را ۳ ماه پس از نوبت سوم تان دریافت کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به australia.gov.au یا با زنگ زدن به شماره تلفن ۱۸۰۰ ۰۲۰ ۰۸۰ درباره برنامه تقویت‌کننده واکسن COVID-19 اطلاعات بیشتری کسب کنید و ببینید چه زمانی می‌توانید دز تقویتی خود را رزرو کنید. برای خدمات ترجمه شفاهی با شماره ۱۳۱ ۴۵۰ تماس بگیرید.

تصویب شده توسط دولت استرالیا، کنبرا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , رپورتاژ آگهی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه