وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ | Sunday 14 April 2024
» اخبار » ۶۰ هزار بریتانیایی در فکر مهاجرت به استرالیا

تاریخ انتشار : 1401/12/15 - 5:56

۶۰ هزار بریتانیایی در فکر مهاجرت به استرالیا

صدای استرالیا - هزاران نفر از بریتانیایی‌ها با چشم‌انداز بهتری از استرالیا از جمله روزهای آفتابی بیشتر و درآمد بیشتر به فکر مهاجرت به این کشور هستند.


صدای استرالیا – هزاران نفر از بریتانیایی‌ها با چشم‌انداز بهتری از استرالیا از جمله روزهای آفتابی بیشتر و درآمد بیشتر به فکر مهاجرت به این کشور هستند.

گفته می‌شود تاکنون ۶۰ هزار بریتانیایی نسبت به مهاجرت به استرالیا علاقه نشان داده‌اند و پل پاپالیا وزیر استرالیایی می‌گوید که ما (استرالیا) جزیره عشق جدید هستیم.

پاپالیا رهبری هیاتی از استرالیایی غربی را در یک تور ۹ روزه در بریتانیا با هدف جذب ۳۰ هزار بریتانیایی برای کار در بخش عمومی این ایالت و در طیف وسیعی از صنایع از جمله نیروی پلیس، بیمارستان‌ها و مهمان‌نوازی بر عهده دارد. این هیات همچنین به دنبال استخدام پزشکان، معلمان و مهندسان عمران است.

پاپالیا درباره مزایای استرالیا گفت: هزینه زندگی کمتر، دستمزد بالاتر و آب و هوای عالی. کدامیک را دوست ندارید؟!

وی گفت که پس از دهه‌ها مهاجرت استرالیایی‌ها به بریتانیا، حالا بریتانیا به خودمان کمک می‌کند.

این وزیر استرالیایی خطاب به بریتانیایی‌ها گفت: شما از بهترین و باهوش‌ترین افراد ما استفاده کردید و ما هرگز نگفتیم که در حال از دست دادن جوانان خود به بریتانیا هستیم.

استخدام نیروی جدید پلیس یکی از نگرانی‌های جدی پاپالیا است. او متعهد شده که ۹۵۰ افسر دیگر را برای نیروی پلیس استرالیای غربی استخدام کند.

به گزارش تایمز، بیش از ۸۰۰ افسر پلیس بریتانیا برای کار در استرالیا درخواست داده‌اند.

افراد متقاضی کار در نیروی پلیس استرالیای غربی باید دستکم سه سال تجربه داشته باشند و دستمزد آنها از حدود ۵۰ هزار پوند شروع می‌شود، در حالی که درآمد یک پاسبان بریتانیایی با پنج سال تجربه، ۳۰ هزار پوند است. انتظار می‌رود آموزش نخستین بخش از متقاضیان بریتانیایی کار در نیروی پلیس استرالیای غربی از ماه سپتامبر آغاز شود.

براساس گزارش وزارت کشور استرالیا، در پایان ژوئن ۲۰۲۰، حدود ۱.۲ میلیون نفر که در بریتانیا به دنیا آمده‌اند در استرالیا زندگی می‌کردند که ۱.۳ درصد کمتر از ۳۰ ژوئن ۲۰۱۰ بود. این بزرگترین جامعه مهاجر در استرالیا است که معادل ۱۵.۳ درصد از جمعیت متولدین خارج از استرالیا و ۴.۶ درصد از کل جمعیت استرالیا است.

منبع: دیلی میل


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه