وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Friday 17 May 2024
» اخبار » ۵۷ دلار در هفته یا کمتر؟ حداقل دستمزد از اول جولای افزایش می‌یابد

تاریخ انتشار : 1402/01/12 - 8:11

۵۷ دلار در هفته یا کمتر؟ حداقل دستمزد از اول جولای افزایش می‌یابد

صدای استرالیا– با تعیین حداقل جدید دستمزد از سوی کمیسیون کار منصفانه، افزایش دستمزد بی‌سابقه‌ای در انتظار کارگران کم درآمد […]

57 دلار در هفته یا کمتر؟ حداقل دستمزد از اول جولای افزایش می‌یابد

صدای استرالیا– با تعیین حداقل جدید دستمزد از سوی کمیسیون کار منصفانه، افزایش دستمزد بی‌سابقه‌ای در انتظار کارگران کم درآمد استرالیایی خواهد بود.

اتحادیه‌های کارگری برای افزایش ۵۷ دلاری دستمزد هفتگی تلاش می‌کنند؛ اما گروه‌های تجاری می‌گویند که این کار موجب تعطیلی فروشگاه‌ها می‌شود.

جیم چالمرز، وزیر خزانه‌داری، روز گذشته گفت: ما می‌خواهیم که یک بار دیگر، دستمزدها به صورت مسوولانه، پایدار و معنادار افزایش یابد و عقل سلیم حکم می‌کند که این کار از کم درآمدترین استرالیایی‌ها شروع شود.

قرار است اعمال حداقل جدید دستمزد از اول جولای برای نزدیک به ۲۰۰ هزار استرالیایی انجام شود.

اگر افزایش ۷ درصدی پیشنهادی اتحادیه‌ها پذیرفته شود، حداقل دستمزد از ۲۱٫۳۸ دلار در ساعت یا ۸۱۲٫۶۰ دلار در هفته، به ۲۲٫۸۸ دلار در ساعت یا ۸۶۹٫۴۴ دلار در هفته افزایش خواهد یافت.

سالی مک مانوس، رییس شورای اتحادیه‌های کارگری استرالیا گفت: ما درخواست این افزایش دستمزد را داریم، زیرا با توجه به رشد هزینه‌های زندگی ضروری است.

دولت از افزایش حداقل دستمزد برای کارگران با کمترین درآمد حمایت می‌کند؛ اما ممکن است مبالغ متفاوتی را مدنظر داشته باشد.

چالمرز گفت: به گمان من، کسب‌وکارها درک می‌کنند که اگر می‌خواهند بهترین نیروها را در دوره کمبود نیروی کار حفظ کنند، باید هزینه آن را بپردازند.

در همین حال گروه‌های تجاری، نصف پیشنهاد اتحادیه‌های کارگری را برای افزایش حداقل دستمزد مطرح می‌کنند.

اندرو مک کلر، مدیر اجرایی اتاق بازرگانی و صنعت استرالیا گفت: این میزان افزایش، مسوولانه، منصفانه و برای اقتصاد مفید است. اما اگر حقوق بیش از حد بالا برود، به اقتصاد آسیب می‌زند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه