وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | Thursday 25 July 2024
» اخبار » ۵۳۲ میلیون دلار حقوق پرداخت نشده کارکنان استرالیایی از شرکت‌ها پس گرفته شد

تاریخ انتشار : 1401/08/02 - 4:46

۵۳۲ میلیون دلار حقوق پرداخت نشده کارکنان استرالیایی از شرکت‌ها پس گرفته شد

صدای استرالیا– آمبودزمان (سازمان دادرسی) کار منصفانه (FWO) مبلغ ۵۳۲ میلیون دلار حقوق پرداخت نشده از سوی کارفرمایان در سال […]

532 میلیون دلار حقوق پرداخت نشده کارکنان استرالیایی از شرکت‌ها پس گرفته شد

صدای استرالیا– آمبودزمان (سازمان دادرسی) کار منصفانه (FWO) مبلغ ۵۳۲ میلیون دلار حقوق پرداخت نشده از سوی کارفرمایان در سال گذشته را به کارکنان برگردانده است، مبلغی که سه برابر بیشتر از سال ماقبل است.

این میزان حقوق که کارفرمایان از پرداخت آن سر باز شده بودند به ۳۸۴ هزار و ۸۰۵ کارمند شرکت‌ها در استرالیا پرداخت شد که شامل هزینه‌های بر عهده کارفرما، حق بازنشستگی و مزایای شغلی بوده است. 

گزارش سالانه FWO که در اواخر هفته گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که این مبالغ چهار برابر حقوق‌های بازیابی شده در سال ماقبل است.

بیش از نیمی از این مبلغ از کارفرمایان بزرگ باز پس گرفته شده است. این شرکت‌ها وادار شده‌اند که نزدیک به ۲۷۹ میلیون دلار به بیش از ۲۶۷ هزار نفر از پرسنل خود بپردازند. این رقم شش برابر بیش‌تر از سال قبل است.

همچنین در طی سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۲، آمبودزمان کار منصفانه شکایاتی را علیه دو تا از بزرگ‌ترین کارفرمایان استرالیا، یعنی بانک کامن ولث و سوپرمارکت‌های کلز به دلیل خودداری از پرداخت حقوق حقه کارکنان طرح کرده که هر دو شکایت در دادگاه فدرال در دست بررسی است.

گزارش این سازمان نشان می‌دهد که کارگران مهاجر به طور وسیعی از سوی کارفرمایان مورد سوءاستفاده مالی قرار می‌گیرند.

سازمان FWO اعلام کرد: این نهاد در حدود ۲٫۷ میلیون دلار دستور جریمه کارفرمایان را از دادگاه دریافت کرده که ۱٫۸ میلیون دلار آن مربوط به کارگران مهاجر استثمار شده است.

این نهاد افزود: ناآگاهی کارگران مهاجر از حقوق خود یا عدم تمایل آنها به طرح مشکل، آنها را آسیب‌پذیر می‌کند.

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه