وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ | Sunday 14 April 2024
» اخبار » ۵ منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در مسکن

تاریخ انتشار : 1401/05/13 - 7:08

۵ منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در مسکن

صدای استرالیا– در شرایطی که بانک مرکزی نرخ بهره را مداوما افزایش می‌دهد، قیمت مسکن مسیر کاهشی را در پیش […]

5 منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در مسکن

صدای استرالیا– در شرایطی که بانک مرکزی نرخ بهره را مداوما افزایش می‌دهد، قیمت مسکن مسیر کاهشی را در پیش گرفته است. اما در همین شرایط نیز در بازار املاک فرصت‌های عالی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

به گفته دراگان دیمووسکی، بنیان گذار شرکت مشاوره املاک Buyers Agency، خریداران بیش از هر زمان دیگری به دنبال خرید املاک دارای بازده مثبت هستند که بتوانند با اجاره دادن آنها، پول بیشتری از اقساط وام به دست بیاورند.

وی افزود: چنین املاکی را هنوز هم می‌توان در استرالیا پیدا کرد؛ به ویژه حالا که رشد قیمت مسکن رو به کاهش گذاشته و اجاره بها در حال رشد است.

وی گفت: مناطق حومه‌ای بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را ارایه می‌دهند؛ زیرا افراد بسیاری در پی همه‌گیری کووید به این مناطق مهاجرت کرده‌اند. تقاضای بالا برای املاک در مناطق حومه‌ای و کمبود واحدهای اجاره‌ای، فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران در املاک فراهم کرده است.

دیمووسکی توضیح داد: یک قانون ساده برای پیدا کردن املاک مناسب برای سرمایه‌گذاری، این است که به دنبال سرمایه‌گذاری‌هایی باشید که ۶ درصد بازدهی داشته باشند. اما در انتخاب دقت کنید و به دنبال املاکی بروید که مستاجران به اجاره کردن آن تمایل داشته باشند.

در ادامه ۵ ناحیه‌ مناسب برای سرمایه‌گذاران بنا به توصیه Buyers Agency Australia را معرفی می‌کنیم.

 

۱- شهر لوگان، کوئینزلند

لوگان با نیم ساعت فاصله از منطقه مرکز تجاری بریزبین، جایی که هنوز می‌توانید املاکی با بازده پایین ۶ درصد بیابید.

دیمووسکی گفت: من اخیرا یک خانه سه خوابه در حومه ایگل‌بی به قیمت ۴۸۰ هزار دلار خریداری کردم و پس از یک بازسازی ۲۰ هزار دلاری، آن را به مبلغ ۵۹۰ دلار در هفته اجاره دادم که برابر با ۶٫۱ درصد بازده است.

وی افزود: نرخ مسکن خالی در این ناحیه ۴ دهم درصد است و به این ترتیب، یافتن مستاجر برای ملک ساده است.

 

۲- بوندابرگ، کوئینزلند

به گفته دیمووسکی، شهر ساحلی بوندابرگ در فاصله ۴٫۵ ساعت از بریزبین، هم دارای بازده اجاره مناسبی است و هم رشد سرمایه خوبی را در پی دارد.

وی گفت: یک خانه سه خوابه در این منطقه برای یکی از مشتریان‌ام به قیمت ۳۵۵ هزار دلار خریداری کردم که یک سال قبل بازسازی شده بود. با نرخ ۴ دهم درصدی مسکن خالی در این منطقه، چنین ملکی ۴۵۵ دلار در هفته اجاره رفت که برابر با ۶٫۷ درصد بازدهی است.

 

۳- تاونزویل، کوئینزلند

دیمووسکی گفت که خرید اخیرش در تاونزویل بازده عالی ۷٫۲ درصدی را در پی داشته است.

این ملک، یک خانه سه خوابه بوده که ۲۹۵ هزار دلار خریداری شده و ۴۱۰ دلار در هفته اجاره رفته است. نرخ مسکن خالی در این ناحیه ۷ دهم درصد است.

 

۴- میلدورا، ویکتوریا

به گفته این مشاور املاک، میلدورا در شمال غرب ویکتوریا ناحیه دیگری با نرخ بازده مناسب است.

وی افزود: یک خانه سه خوابه را که در یک بلوک ۷۶۵ متر مربعی نزدیک به مرکز شهر واقع است، برای یکی از مشتریان‌ام به مبلغ ۳۳۰ هزار دلار خریداری کردم. این خانه به مبلغ ۴۰۰ دلار در هفته، برابر با ۶٫۳ درصد بازده، اجاره رفته و نرخ مسکن خالی نیز در این ناحیه ۶ دهم درصد است.

 

۵- کرانگ، ویکتوریا

در فاصله سه ساعت در شمال ملبورن، شهرک کرانگ قرار دارد که به گفته دیمووسکی، بازده اجاره در این شهرک بسیار بالاست.

وی توضیح داد: همین چند ماه پیش یک خانه سه خوابه در یک بلوک ۶۵۰ متر مربعی را برای یکی از مشتریان به مبلغ ۲۷۸ هزار دلار خریداری کردم. این خانه مبله به مبلغ ۴۳۰ دلار در هفته اجاره داده شده که بازدهی عالی ۸ درصدی دارد.

دیمووسکی افزود: از آن مهم تر اینکه نرخ مسکن خالی در کرانگ ۳ دهم درصد است؛ بنابراین هر ملکی به سرعت اجاره می‌رود.

منبع: یاهو


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه