وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 18 June 2024
» اخبار » ۴۵۷ هزار دوز واکسن فایزر از انگلستان به سیدنی رسید

تاریخ انتشار : 1400/06/15 - 4:03

۴۵۷ هزار دوز واکسن فایزر از انگلستان به سیدنی رسید

صدای استرالیا– دو هواپیمای نخست حاوی واکسن‌های فایزر که طی قرارداد معاوضه ۴ میلیون دوز واکسن با انگلیس دریافت شده، […]

457 هزار دوز واکسن فایزر از انگلستان به سیدنی رسید

صدای استرالیا– دو هواپیمای نخست حاوی واکسن‌های فایزر که طی قرارداد معاوضه ۴ میلیون دوز واکسن با انگلیس دریافت شده، وارد سیدنی شد.

بنا به اعلام دفتر نخست‌وزیر، دو هواپیمای حاوی این محموله شامل ۴۵۷ هزار دوز واکسن، دیشب در فرودگاه بین‌المللی سیدنی به زمین نشست.

هواپیمای نخست که حدود ۶ عصر دیروز رسید، ۱۶۴ هزار و ۹۶۰ دوز واکسن را حمل می‌کرد و هواپیمای دوم نیز با ۲۹۲ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن سه ساعت پس از آن به فرودگاه وارد شد.

این قرارداد معاوضه واکسن، تا حد زیادی واکسن‌های mRNA استرالیا را در ماه سپتامبر به ۱۰ میلیون دوز می‌رساند. در این ماه، استرالیا و به ویژه دو ایالت نیوساوت‌ولز و ویکتوریا، در تلاشند تا به نرخ ۷۰ و سپس ۸۰ درصدی واکسیناسیون جمعیت برسند.

هم اکنون، در هر هفته حدود ۲ میلیون نفر در استرالیا واکسینه می‌شوند و تا کنون تقریبا ۶۳ درصد از جمعیت ۱۶ سال به بالا، یک یا هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

بر اساس قرارداد معاوضه، انگلستان دوزهای واکسن اضافی‌اش را که تاریخ مصرف‌شان نزدیک‌ است، هم اکنون به استرالیا می‌دهد و در ماه دسامبر، همین تعداد واکسن را از استرالیا دریافت می‌کند. در آن زمان، استرالیا به اندازه کافی موجودی واکسن خواهد داشت و انگلستان نیز برنامه عرضه یادآور واکسن را به اجرا درمی‌آورد.

پیش از این نیز قرارداد مشابهی برای تبادل ۵۰۰ هزار دوز واکسن با سنگاپور منعقد شده بود.

دوزهای فایزر وارداتی از انگلیس، بر اساس جمعیت بین ایالات و قلمروها توزیع خواهد شد.

 

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه