وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 13 July 2024
» اخبار » ۴۰۰ میلیون دلار به ساخت پهپاد «خفاش شبح» اختصاص یافت

تاریخ انتشار : 1402/11/20 - 7:27

۴۰۰ میلیون دلار به ساخت پهپاد «خفاش شبح» اختصاص یافت

صدای استرالیا- استرالیا مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار به ساخت سه هواپیمای بی‌سرنشین با قابلیت حمل محموله‌های مرگبار اختصاص داد.   […]

400 میلیون دلار به ساخت پهپاد «خفاش شبح» اختصاص یافت

صدای استرالیا- استرالیا مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار به ساخت سه هواپیمای بی‌سرنشین با قابلیت حمل محموله‌های مرگبار اختصاص داد.  

پهپاد Ghost Bat، اولین هواپیمای جنگی نظامی است که در ۵۰ سال اخیر در استرالیا طراحی و تولید می‌شود. این هواپیمای بی‌سرنشین طی قراردادی با دولت توسط Boeing Defence Australia در حال توسعه است.

تا کنون بیش از ۶۰۰ میلیون دلار برای پروژه ساخت ۸ نمونه اولیه این هواپیمای بدون سرنشین فوق‌ سری هزینه شده است.

طراحی MQ-28A Ghost Bat به این صورت است که به عنوان پهپاد هم‌پر (وینگمن) عمل می‌کند و از هواپیماهای جنگنده مانند Super Hornet و F-35 یا هواپیماهای نظارتی E-7A Wedgetail و P-8 Poseidon پشتیبانی و حفاظت مسلحانه انجام می‌دهد.

همچنین از پهپاد Ghost Bat برای عملیات اطلاعاتی، نظارت و شناسایی هم استفاده می‌شود.

عمده بودجه جدید صرف توسعه فناوری منحصربه‌فردی می‌شود که به این پهپادها اجازه می‌دهد با هم و در هماهنگی با هواپیماهای سرنشین‌دار در مأموریت‌های ترکیبی کار کنند.

پهپاد Ghost Bat یا خفاش شبح ۱۲ متر طول و ۳۷۰۰ کیلومتر برد دارد و در پایگاه نیروهای دفاعی در وومرا استرالیای جنوبی در حال آزمایش است.

در گزارش بررسی راهبردی دفاع توصیه شده بود که برنامه خفاش شبح در اولویت قرار بگیرد و استرالیا نیز در ماه مارس سال گذشته برای توسعه این پهپادهای قاتل به توافقی برای همکاری با ایالات متحده دست یافت.

این توافق امکان تبادل اطلاعات و فناوری‌های طبقه‌بندی شده برای توسعه محموله، حسگرها و سایر زیرساخت‌های سیستم را فراهم می‌کند.

پت کانروی، وزیر صنایع دفاع گفت که بیش از ۵۵ شرکت استرالیایی با این پروژه همکاری دارند و بیش از ۷۰ درصد بودجه اختصاص داده شده نیز در صنایع داخلی صرف می‌شود.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه