وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 22 June 2024
» اجتماعی » ۲۵ میلیون دوز واکسن مدرنا خریداری شد؛ احتمال تاسیس کارخانه در استرالیا

تاریخ انتشار : 1400/02/23 - 5:32

۲۵ میلیون دوز واکسن مدرنا خریداری شد؛ احتمال تاسیس کارخانه در استرالیا

صدای استرالیا– شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا می‌گوید که طبق قراردادی با دولت استرالیا، ۲۵ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ را در […]

25 میلیون دوز واکسن مدرنا خریداری شد؛ احتمال تاسیس کارخانه در استرالیا

صدای استرالیا– شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا می‌گوید که طبق قراردادی با دولت استرالیا، ۲۵ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ را در اختیار این کشور قرار می‌دهد و ده میلیون دوز از این تعداد تا پایان سال جاری ارسال خواهد شد.

شرکت مدرنا این خبر را چهارشنبه شب و پس از عقد قرارداد تامین واکسن با دولت استرالیا اعلام کرد.

بر اساس این قرار داد، ارسال ۱۰ میلیون دوز واکسن mRNA-1273 در سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد و ۱۵ میلیون دوز از تقویت کننده (بوستر) روزآمد شده واکسن در سال آینده ارسال می‌شود.

استفان بنسل، مدیر ارشد اجرایی مدرنا گفت: ما از مشارکت و پشتیبانی دولت استرالیا در عقد نخستین قرارداد تامین واکسن کووید و بوستر واریانت آن قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: ما با واکسن کووید-۱۹ و کاندیداهای بوستر واریانت‌مان، به دنبال محافظت از مردم جهان هستیم و هم زمان، با استرالیا درباره فرصت‌های تولید واکسن درون استرالیا درحال مذاکره‌ایم.

واکسن مدرنا هم‌اکنون به صورت گسترده در آمریکا و اروپا در حال استفاده است؛ اما قرارداد این شرکت با استرالیا، منوط به تایید سازمان کالاهای دارویی استرالیاست.

این شرکت اعلام کرده که درخواست خود را به زودی به این سازمان ارایه خواهد کرد.

بنا به اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های ایالات متحده آمریکا، واکسن مدرنا در جلوگیری از بیماری کووید-۱۹ در کسانی که قبلا مبتلا نشده‌اند و هر دو دوز واکسن را زده‌اند، تا ۹۴٫۱ درصد موثر بوده است.

مدرنا روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال گفت‌وگو با دولت برای تاسیس واحد تولیدی واکسن در استرالیاست و قرار است یک واحد تجاری را همین امسال در این کشور راه‌اندازی کند.

واکسن مدرنا با همان فناوری واکسن فایزر تولید شده و گزارش‌ها نشان می‌دهد که تزریق دوز بوستر آن، واکنش ایمنی بدن را در برابر سویه‌های آفریقای جنوبی و برزیلی کرونا افزایش می‌دهد.

منبع:۷ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه