وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | Thursday 18 April 2024
» اجتماعی » ۲۰ هزار مسافر سرگردان؛ بیش از هزار پرواز ایرنیوزیلند لغو شد

تاریخ انتشار : 1400/09/02 - 10:10

۲۰ هزار مسافر سرگردان؛ بیش از هزار پرواز ایرنیوزیلند لغو شد

صدای استرالیا- نزدیک به 20 هزار مسافر که قصد داشتند پیش از کریسمس از فراز دریای تاسمان بگذرند و وارد نیوزیلند شوند، با لغو پروازهای‌شان به دلیل عدم قطعیت در مورد پروازهای بدون قرنطینه بین استرالیا و نیوزیلند مواجه شدند.


صدای استرالیا- نزدیک به ۲۰ هزار مسافر که قصد داشتند پیش از کریسمس از فراز دریای تاسمان بگذرند و وارد نیوزیلند شوند، با لغو پروازهای‌شان به دلیل عدم قطعیت در مورد پروازهای بدون قرنطینه بین استرالیا و نیوزیلند مواجه شدند.

نیوزیلند در نهایت قادر به حذف کامل سویه دلتای کرونا نشد و با تصمیم مقامات این کشور مبنی بر شروع زندگی در کنار ویروس کرونا، اوکلند روز سوم دسامبر از قرنطینه ۳٫۵ ماهه خارج خواهد شد. اما هنوز نشانه‌ای مبنی بر امکان انجام سفرهای  بدون قرنطینه بین استرالیا و نیوزیلند وجود ندارد و به همین دلیل، شرکت هواپیمایی نیوزیلند عصر دوشنبه، لغو بیش از یک هزار پرواز خود را اعلام کرد.

پروازها از اکنون تا ۳۱ دسامبر، آخرین مواردی است که پس از تعلیق برنامه حباب سفر از سوی نیوزیلند در جولای گذشته، که به دلیل شیوع سویه دلتای ویروس کرونا در نیوساوت‌ولز و ویکتوریا صورت گرفت، لغو می‌شود.

در حال حاضر مسافران کاملا واکسینه شده، می‌تواند بدون نیاز به قرنطینه و صرفا با ارایه نتیجه منفی تست PCR از نیوزیلند به استرالیا پرواز کنند.

اما استرالیایی‌ها  همچنان برای ورود به نیوزیلند نیازمند معافیت هستند و به غیر از موارد معدود، تمامی مسافران  باید پس از ورود به نیوزیلند، دو هفته را در قرنطینه بگذرانند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه