وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ | Friday 1 December 2023
» اخبار » ۲٫۷ میلیون استرالیایی واجد شرایط جبران خسارت از سوی شرکت‌های مالی و بیمه‌ای هستند

تاریخ انتشار : 1401/07/22 - 2:34

۲٫۷ میلیون استرالیایی واجد شرایط جبران خسارت از سوی شرکت‌های مالی و بیمه‌ای هستند

صدای استرالیا– بر اساس یافته‌های یم کمیسیون بانکداری سلطنتی ، حدود ۲٫۷ میلیون استرالیایی می‌توانند واجد شرایط پس گرفتن وجوهی […]

2.7 میلیون استرالیایی واجد شرایط جبران خسارت از سوی شرکت‌های مالی و بیمه‌ای هستند

صدای استرالیا– بر اساس یافته‌های یم کمیسیون بانکداری سلطنتی ، حدود ۲٫۷ میلیون استرالیایی می‌توانند واجد شرایط پس گرفتن وجوهی به ارزش میلیاردها دلار باشند.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) می‌گوید که امکان استرداد وجوه مربوط به «تخلف عدم ارایه خدمات یا توصیه‌های نادرست» و همچنین «بیمه ناخواسته» هنوز برای میلیون‌ها استرالیایی وجود دارد.

گزارشی که این کمیسیون در سال ۲۰۱۹ در مورد سوء رفتار در صنعت بانکداری، بازنشستگی و خدمات مالی ارایه داد، حاکی از این بود که میلیون‌ها نفر برای خرید بیمه‌های ناخواسته فریب داده شده‌اند.

در پی این گزارش، به موسسات مالی دستور داده شد که ۱۰ میلیارد دلار برای بازپرداخت افرادی که بیمه ناخواسته خریداری کرده‌اند، کنار بگذارند.

بیمه ناخواسته به پوشش‌هایی اشاره دارد که غیرضروری یا بی‌ارزش هستند.

با این حال، داده‌های جدیدی که در سپتامبر ۲۰۲۲ توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا منتشر شد، نشان می‌دهد که هنوز ۱٫۶ میلیارد دلار دیگر از این مبلغ بابت جبران خسارت بیمه‌های ناخواسته و توصیه‌های نادرست به حدود ۲٫۷ میلیون مصرف کننده پرداخت نشده است.

یکی از سرویس‌هایی که به مصرف کنندگان در بازپس‌گیری پول خود کمک می‌کند،Claimo  است.

ناتان مورتلاک، مدیر عامل شرکت Claimo گفت که رایج‌ترین دلیلی که مردم بیمه نامه ناخواسته می‌خرند این است که به آنها گفته می‌شود که این بیمه ضروری است.

وی افزود: بسیاری از مواقع در دهه‌های ۹۰ و ۲۰۰۰ به آنها گفته می‌شود که برای دریافت وام مسکن باید فلان بیمه را داشته باشند در حالی که ما می‌دانیم که این موضوع واقعیت نداشته است.

به گفته وی، در یک نمونه اخیر، مردی از اهالی سیدنی با کمک این سرویس موفق شد که بیش از ۸۲۰۰ دلار هزینه خرید بیمه الحاقی خود را پس بگیرد.

چگونه درخواست کنیم

از استرالیایی‌ها خواسته شده که حواس‌شان به نامه‌نگاری‌های احتمالی از سوی بانک‌ها، صندوق‌های بازنشستگی یا سایر موسسات مالی باشند.

افرادی نیز که در مورد احراز شرایط خود مطمئن نیستید، می‌توانند با موسسه مالی که از آن بیمه خریداری کرده‌اند تماس بگیرد.

همچنین از آن دسته از مشتریانی که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ از شرکت Freedom insurance خدمات دریاف کرده‌اند خواسته شده که برای بررسی شرایط خود به این شرکت مراجعه کنند.

جزئیات بیشتر در مورد استرداد وجوه مذکور را می‌توانید در وب سایت ASIC مطالعه کنید.

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه