وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 30 May 2024
» اجتماعی » ۱۲ تا ۱۵ ساله‌ها مجاز به دریافت واکسن می‌شوند؛ آغاز ثبت نام خانوادگی واکسن

تاریخ انتشار : 1400/06/04 - 5:32

۱۲ تا ۱۵ ساله‌ها مجاز به دریافت واکسن می‌شوند؛ آغاز ثبت نام خانوادگی واکسن

صدای استرالیا– بر اساس برنامه دولت فدرال که قرار است روز جمعه اعلام شود، نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله نیز […]

12 تا 15 ساله‌ها مجاز به دریافت واکسن می‌شوند؛ آغاز ثبت نام خانوادگی واکسن

صدای استرالیا– بر اساس برنامه دولت فدرال که قرار است روز جمعه اعلام شود، نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله نیز اجازه دریافت واکسن خواهند داشت و خانواده‌ها نیز می‌توانند، به صورت گروهی برای واکسیناسیون نوبت بگیرند.

اسکات موریسون، نخست وزیر گفت که ۱٫۲ میلیون نوجوان ۱۲ تا ۱۵ ساله، در هفته‌ها و ماه‌های آینده و پس از اعمال تغییرات در برنامه، می‌توانند واکسینه شوند.

رگولاتور دارویی استرالیا، واکسن فایزر را برای استفاده ۱۲ تا ۱۵ ساله‌ها تایید کرده و پیش‌بینی می‌شود که گروه مشاوره فنی ایمنی‌ نیز قبل از نشست کابینه ملی در روز جمعه، بر این مساله صحه بگذارد.

موریسون روز چهارشنبه گفت: موجودی واکسن هر هفته افزایش می‌یابد و ما قادر به واکسینه کردن ۱۲ تا ۱۵ ساله‌ها در کنار باقی جمعیت در هفته‌ها و ماه‌های آینده هستیم و دقیقا هم برای همین کار برنامه‌ریزی می‌کنیم.

از سوی دیگر، دولت فدرال قصد دارد که به گروه‌های خانوادگی اجازه بدهد که به جای درخواست نوبت تک به تک اعضا، فقط یک نوبت برای واکسیناسیون برای کل خانواده در کلینیک‌های عمومی یا هاب‌های واکسیناسیون بگیرند.

همچنین از اواسط ماه سپتامبر داروخانه‌های سراسر کشور، هر هفتع توزیع یک میلیون واکسن مدرنا را به همراه ۱٫۳ میلیون دوز واکسن فایزر، آغاز خواهند کرد. در ماه اکتبر، محموله‌های ارسالی به ۵٫۴ میلیون دوز فایزر و ۳ میلیون مدرنا افزایش خواهد یافت.

 

منبع: msn


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه