وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 22 June 2024
» اجتماعی » ۱۱ درصد فوت شدگان کرونایی در نیوساوت‌ولز کاملا واکسینه بودند؛ متخصصان دلیل‌اش را توضیح می‌دهند

تاریخ انتشار : 1400/07/07 - 10:26

۱۱ درصد فوت شدگان کرونایی در نیوساوت‌ولز کاملا واکسینه بودند؛ متخصصان دلیل‌اش را توضیح می‌دهند

صدای استرالیا– تا کنون و در جریان شیوع سویه دلتای ویروس کرونا، ۳۵ فرد کاملا واکسینه شده فوت کرده‌اند و […]

11 درصد فوت شدگان کرونایی در نیوساوت‌ولز کاملا واکسینه بودند

صدای استرالیا– تا کنون و در جریان شیوع سویه دلتای ویروس کرونا، ۳۵ فرد کاملا واکسینه شده فوت کرده‌اند و دیروز نیز از هفت فرد فوت شده، سه نفرشان کاملا واکسینه شده بودند.

در حالی که از ۳۱۶ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا در همه‌گیری اخیر نیوساوت‌ولز، ۱۱ درصد آنها واکسینه شده بوده‌اند، متخصصان می‌گویند که عوامل خطرساز دیگری، مانند سن بالا و بیماری‌های زمینه‌ای، در این موارد دخیل بوده است.

تونی کانینگام، مدیر مرکز تحقیقات ویروس موسسه وست‌مید گفت: البته ما می‌دانیم که واکسن‌ها تا ۹۷ درصد در برابر مرگ ایمنی ایجاد می‌کنند و طبیعی است که درصد اندکی از افراد وجود دارند که واکسن از آنها به طور کامل محافظت نمی‌کند.

به گفته وی، بیماران واکسینه شده‌ای که بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند، کسانی هستند که دچار نقص ایمنی یا در گروه‌های سنی بالاتر هستند.

این درحالی است که وزارت بهداشت نیوساوت‌ولز معمولا جزییاتی در مورد بیماری‌های زمینه‌ای افراد فوت شده به دلیل کووید-۱۹ را منتشر نمی‌کند.

جدیدترین آمار وزارت بهداشت نیوساوت‌ولز نشان می‌دهد که تا ۱۱ سپتامبر، ۲۱ فرد کاملا واکسینه شده، فوت کرده‌اند که ۲۰ نفر از آنها بالای ۷۰ سال سن داشته‌اند.

از آن زمان تا کنون نیز ۱۴ نفر از افراد فوت شده، کاملا واکسینه شده بوده‌اند که هفت نفر از آنها دارای بیماری‌های زمینه‌ای بوده‌اند و اطلاعات هفت نفر دیگر منتشر نشده است.

به گفته پروفسور کانینگام، کسانی که به دلیل سرطان، شیمی‌درمانی می‌کنند یا به دلیل دریافت عضو داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می‌کنند، ممکن است در واکنش به ویروس با نقص سیستم ایمنی مواجه باشند.

به گفته وی، فقط در حدود ۵۵ درصد افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند، بدن‌شان پس از واکسیناسیون به اندازه کافی آنتی بادی تولید می‌کند. این افراد به تزریق واکسن یادآور نیاز دارند.

کانینگام گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که افراد بالای ۸۰ سال، ۲۰ برابر بیش از دیگران در معرض مرگ به دلیل ابتلا به کووید قرار دارند.

همچنین بنا به اعلام وزارت بهداشت نیوساوت‌ولز، افرادی که کاملا واکسینه شده باشند، در مقایسه با واکسینه نشده‌ها بین۷۰ تا ۹۵ درصد کمتر احتمال دارد که از ابتلا به کووید بدحال شوند.

 

منبع: ای بی سی


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه