وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اخبار » ۱۰شغل پول‌ساز در یک دهه آینده را بشناسید

تاریخ انتشار : 1396/10/03 - 11:19

۱۰شغل پول‌ساز در یک دهه آینده را بشناسید

صدای استرالیا- مجله فوربس طی بررسی لیست 10 شغلی که تا سال 2025 مورد نیاز کشورهای توسعه یافته است،منتشر کرده است.

۱۰شغل پول‌ساز در یک دهه آینده را بشناسید

صدای استرالیا- مجله فوربس طی بررسی لیست ۱۰ شغل پول‌ساز که تا سال ۲۰۲۵ مورد نیاز کشورهای توسعه یافته است،را منتشر کرده است.

پرستار:
پیشرفت فناوری و یک تمرکز بیشتر بر مواظبت های پیشگیرانه و پیرشدن جمعیت موجب آن شده است که نیاز به مراقبت های مورد نیاز بیماران در بیمارستانها، مطب پزشکان، برنامه های بلند مدت بهداشتی وحتی خانه های شخصی افزایش یابد.

همین امر موجب شده که درآمد سالانه یک پرستار در این دهه از ۵۴ هزار دلار به ۸۰ هزار دلار برسد. برای آنکه یک فرد به عنوان پرستار ثبت شده امکان فعالیت داشته باشد، ضروری است که مدرک کارشناسی در رشته پرستاری واعتبارنامه یک دوره پرستاری به مدت ۲تا ۳ سال داشته باشد.

متخصص نرم افزار رایانه:
پیش بینی می شود که در دهه آینده این شغل ۳۲ .۴ درصد رشد یابد. دنیای کنونی دنیای رایانه بوده و منافع همه در آن است. با رایانه ای شدن همه چیز از تلفن های همراه تا خودروها وحتی قهوه سازها، توسعه نرم افزارهای سیستمی جدید یک بخش ضروری از زندگی انسانی شده است.

همچنین افزایش تقاضا برای ارتقای امنیت شبکه و مستندسازی مشخصات سلامت افراد زمینه برای مشاغل جدید در حوزه رایانه فراهم کرده است.

برای این شغل، داشتن مدرک دانشگاهی در مهندسی نرم افزار یا علوم رایانه ضروری است. داشتن مدرک کارشناسی ارشد در این زمینه به معنای داشتن مشخصه کامل در این زمینه است یا اینکه فرد باید یک پیش زمینه قوی در برنامه نویسی و نیز توانایی انطاف پذیری با تغییر در رشته های مختلف همچون معرفی ابزارها و زبان های جدید رایانه را داشته باشد. شایان ذکر است که در آمد سالانه این فرد در دامنه ۷۷ هزار دلار تا۱۲۰ هزار دلار خواهد بود.

لوله کش:
طی دهه آینده این شغل با رشد ۲۵ درصدی مواجه خواهند شد. با انتظار رشدی که در ایجاد ساختمانهای جدید وجود دارد ونیز اهمیت افزایش کارایی و بهره مندی از منابع آبی که در شیرآلات بهداشتی بروز خواهد یافت، تعمیر و نگهداری اتصالات و شیرآلات به یک نیاز ضروری تبدیل شده واین شغل را به یک شغل با حاشیه امنیت بالا تبدیل خواهد کرد.

داشتن یک سابقه کار ۴-۵ ساله با حداقل سن ۱۸ سال، داشتن دیپلم یا معادل آن و مهارت رایانه ای ابتدایی از مشخصات این شغل است. شایان ذکر است دامنه درآمدهای این شغل بین ۳۶ هزار تا ۶۴ هزار دلار در سال است.

کاربر ماشین آلات ساختمانی:
پیش بینی می شود این شغل در ۱۰ سال آینده این شغل ۵ درصد رشد یابد.

زیرساخت های در حال فرسایش و ضرورت بازسازی آن، موجب شده تقاضا برای کارگران ساختمانی افزایش یافته واین امر برای کاربران ماشین آلات ساختمانی، افرادی که قابلیت استفاده از همه چیز از بولدوزر تا تیرکوب را دارند، تقاضای بزرگتری ایجاد خواهد کرد. البته برنامه و بودجه دولت برای سرمایه گذاری درزیرساختها به ویژه حمل ونقل، نیز در این زمینه بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

همچنین پیش بینی می شود درآمدهای سالانه این شغل در دامنه ۳۲ هزارتا ۵۶ هزار دلار قرار گیرد

تکنیسین برق:
پیش بینی ها نشان می دهد که این شغل در ۱۰ سال آینده ۲ درصد رشد داشته باشد. افزایش تقاضا برای ارتباطات الکترونیکی در خانه و در دفاتر به معنای کار بیشتر برای تکنسین های برق است.

همچنین رشد استفاده از انرژی های جایگزین شامل انرژی باد و خورشیدی و نیز بازسازی و تعمیر و نیز ایجاد ساختمان های نو نیز در افزایش تقاضا برای این شغل موثراست.

داشتن سابقه کار ۴ ساله، حداقل سن ۱۸ سال و دیپلم یا معادل آن و مجوز رتبه بندی شده از الزامات داشتن چنین شغلی است. شایان ذکر است دامنه درآمدهای سالانه این شغل ۳۷ هزار تا ۶۵ هزار دلار است.

مشاور مالی شخصی:
پیش بینی می شود در ده سال آینده این شغل با رشدی معادل ۳۲ درصد افزایش یابد. افزایش فرصت های سرمایه گذاری نیاز به مشاورین این حوزه را ضروری تر ساخته است. از سوی دیگر، در حالی که جمعیت پیر می شوند و پس اندازهای افراد در حال شکل گیری است، مشاور سرمایه گذاری خوب در افزایش ارزش پس اندازها اهمیت خواهد یافت. همچنین با افزایش جمعیت، نیاز به مشورت متخصصان مالی برای ایجاد مستمری های بالاتر در دوران بازنشستگی افزایش می‌یابد.

بی شک متخصصان مالی موجب ایجاد پول بیشتر برای مشتریانشان خواهند شد و از اینرو، مشاوران مالی شخصی یکی از دو تخصصی هستند که درآمدهای سالانه آنها شش رقمی می شود. بهطوریکه دامنه شغلی آنها بین ۴۳ هزار تا ۱۱۱ هزار دلار خواهد بود. درخصوص نیازهای حضور در این فعالیت، داشتن مدرک دانشگاهی در یکی از رشته های مالی، حسابداری و اقتصاد و همچنین داشتن مجوز از یک موسسه مالی معتبر ضرورتهای آن خواهد بود.

دسیار فیزیوتراپیست:
افزایش قابل ملاحظه جمعیت پیر موجب ارتقای کار فیزیوتراپی می شود. همچنین افزایش آسی بدیدگان ناشی از حملات قلبی که از طریق احیای فیزیکی و قلبی ممکن می گردد و ضرورت بازسازی اعضای آسیب دیده آنها، زمینه افزایش تقاضا برای این گروه شغلی را بیشتر فراهم خواهد کرد
دستیاران فیزیوتراپ در بین دو گروه فیزیوتراپ های متخصص و کمک تراپیستها با مهارت کمتر به لحاظ مهارت و دریافتی قرار می گیرند و این امر به افزایش شدید تقاضا برای آنها کمک خواهد کرد، زیرا بر خلاف کمک تراپیست ها، یک دستیار قادر خواهد بود تا بخشی از خدمات فیزیوتراپی را بطور مستقل ارائه کند و دریافتی آن ۲۷۰۰۰ دلار در سال کمتر از یک فیزیوتراپ متخصص خواهد بود.

شایان ذکر است دامنه درآمد سالیانه این گروه شغلی بین ۴۱ هزار تا ۶۰ دلار پیش بینی می شود.

مدیر شبکه رایانه ای:
در ده سال آینده این شغل ۸ درصد رشد خواهد داشت. این شغل افزایش فرصته ای خود را مدیون حضور هکرهاست. خطرات در حال افزایش دیجیتالی، دولت های ملی و فدرال و همچنین بنگاههای اقتصادی را ناگزیر از استفاده از همه توان خود برای حمایت از فناوری و امنیت اطلاعاتشان کرده است. همچنین در بیمارستانها و مطب های پزشکان، موضوع مدیریت شبکه به دلیل آغاز پیدایش داده های دیجیتالی در حال گسترش هستند و این در حالی است که شرکتها به دنبال سیستم های سریعتر و جدیدتر نیز هستند.

داشتن یک مدیر شبکه اطلاعات که روزانه عملیات شبکه رایانه را اجرا و نظارت می‌کند، نیاز به دانش اطلاعات یا رایانه دارد. ضمن آنکه داشتن مدرک در مهندسی رایانه یا مهندسی الکترونیک نیز می تواند در این زمینه مفید باشد. شایان ذکر است درآمد سالیانه این شغل در دامنه ۵۵ هزار تا ۹۰ هزار دلار است.

نقاش:
برای این شغل پیش بینی می شود که شغل نقاش رشد ۵ درصدی را تا سال ۲۰۲۵ تجربه کند. پیشرفت اقتصادی در ساختار صنعتی که پل، ساختمان های بلند، دکلهای نفتی و . . . . تجلی می‌یابد، بطور فزاینده تقاضا برای نقاشانی که کارشان نقاشی و پوشش های محافظ تجهیزات و ماشین آلات است را افزایش داده است. این در حالی است که نقاشان ساختمانی نیز کمبودی از بابت دیوار برای کار روی آن نخواهند داشت.

جالب توجه آنکه در این فعالیت سابقه کار چندان مهم نیست. فقط داشتن یک قلمو و نحوه کارکردن با آن کفایت می‌کند. البته تجربه و داشتن مجوز نیز می تواند منافعی ایجاد کند. دامنه درآمدهای سالانه این شغل ۲۸ هزار تا ۴۶ هزار دلار پیش بینی می شود.

کارشناس بهداشت دندان:
خدماتی که این گروه ۱۰ شغلی ارائه می دهند شامل تمیز کردن دندانها، گرفتن عکس های رادیولوژی از دندان و آموزش بیماران برای مراقبت درست از دندانها است.

پیش بینی ها حکایت از آن دارد که این شغل با رشد ۳۷ .۷ درصدی در دهه آینده مواجه باشد که اهمیت یافتن بهداشت و مراقبت های پیشگیرانه موجب افزایش تقاضا برای آن شده است. اگرچه در این دوره، رشد متخصصان دندانپزشکی و دستیاران آنها که وظیفه آماده سازی بیماران، کمک به دندانپزشک در تهیه مواد و استریلیزه کردن دستگاهها را برعهده دارند؛ نیز به ترتیب با۲۰ .۷ و ۳۰ .۸ درصد پیش بینی شده است، اما دریافتی کمتر در مقایسه با متخصصان دندانپزشکی موجب اقبال عمومی بیشتر به این گروه شغلی خواهد شد.

داشتن تجربه دستیاری یک کارشناس بهداشت دندان به مدت ۲سال از ضرورت های این شغل است. البته چنین سابقه ای نیازمند مطالعه لازم در فیزیولوژی و آناتومی دهان و دندان، تغذیه و رادیولوژی و کسب مجوز فعالیت نیز هست.

درآمد سالانه در این شغل در دامنه ۵۶ هزار تا ۸۳ هزار دلار قرار می گیرد.

منبع:فوربس


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه