وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ | Monday 22 July 2024
» اجتماعی » یک ویروس شناس: استراتژی کنونی استرالیا در مقابل کووید جواب نمی‌دهد

تاریخ انتشار : 1401/04/28 - 14:43

یک ویروس شناس: استراتژی کنونی استرالیا در مقابل کووید جواب نمی‌دهد

صدای استرالیا– با قرار گرفتن استرالیا در آستانه موج جدید شیوع کرونا در طول زمستان، یک ویروس‌شناس برجسته خواستار بازنگری […]

الزام دوز سوم واکسن در برخی مشاغل و زدن ماسک در فرودگاه‌های ویکتوریا لغو شد

صدای استرالیا– با قرار گرفتن استرالیا در آستانه موج جدید شیوع کرونا در طول زمستان، یک ویروس‌شناس برجسته خواستار بازنگری در استراتژی کووید-۱۹ کشور شده است.

با تداوم رشد موارد ابتلا به اومیکرون، برندان کرب، مدیر ارشد اجرایی موسسه برنت گفت که مقامات بهداشتی باید برای ثابت نگهداشتن موارد ابتلا در یک سطح پایین، اقدام بکنند.

وی افزود: مدل کنونی مبنی بر این است که تعداد مبتلایان در جامعه مهم نیست و فقط باید از افراد مسن و آسیب‌پذیر محافظت کرد و بیمارستان‌ها را فعال نگه داشت؛ اما ثابت شده که این استراتژی چندان موثر نیست.

کرب گفت: ما هم اکنون مرحله رشدی را در بیماری پشت سر می‌گذاریم که در ماه آینده به اوج خواهد رسید.

به گفته وی، نیاز به توقف روند رشد و رساندن تعداد موارد ابتلا به سطح پایه وجود دارد و به این منظور واکسیناسیون بیشتر، اقداماتی برای تامین هوای پاک و همچنین تست و قرنطینه باید در دستور کار قرار بگیرد.

کرب تاکید کرد که برای همکاری و بازنگری استراتژی‌ها به یک عزم جمعی نیاز داریم؛ وگرنه موج‌های بزرگی از شیوع کووید در انتظار ما خواهد بود.

در روز دوشنبه ۳۹ هزار مورد ابتلای جدید و ۳۱ مرگ بر اثر کرونا در استرالیا ثبت شد. هم اکنون نزدیک به ۵ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند.

در عین حال برخی افراد عقیده دارند که الزامات قرنطینه برای افراد مبتلا به کرونا باید تسهیل شود. از جمله دومینیک پروتی، نخست‌وزیر نیوساوت‌ولز خواستار بازنگری الزامات قرنطینه برای کارگران مبتلا به ویروس شده است.

اما آنتونی آلبانیزی، نخست‌وزیر استرالیا تصمیم دولت برای بازنگری در این الزامات را رد کرده و گفته است که مقامات بهداشتی به بررسی اقدامات ایزوله ادامه می‌دهند؛ ولی با توجه به افزایش موارد ابتلا، اکنون زمان مناسبی برای تغییر در الزامات نیست.

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه