وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | Monday 4 March 2024
» اجتماعی » چگونه تجربه یک شب سخت، جوان استرالیایی را به یک کارآفرین موفق تبدیل کرد

تاریخ انتشار : 1402/01/18 - 7:03

چگونه تجربه یک شب سخت، جوان استرالیایی را به یک کارآفرین موفق تبدیل کرد

صدای استرالیا– فکر کنید شبی در بیرون از منزل، باتری موبایل‌تان خالی شود و نه تنها نتوانید با دوستان‌تان تماس […]

چگونه تجربه یک شب سخت، جوان استرالیایی را به یک کارآفرین موفق تبدیل کرد

صدای استرالیا– فکر کنید شبی در بیرون از منزل، باتری موبایل‌تان خالی شود و نه تنها نتوانید با دوستان‌تان تماس بگیرید یا درخواست تاکسی اینترنتی بدهید، بلکه حتی به کارت‌های اعتباری‌تان هم دسترسی نخواهید داشت.

این اتفاقی است که سه سال پیش برای بیلی پیج، جوان اهل سان‌شاین کست افتاد و او که پس از یک شب‌نشینی با دوستان‌اش، از آنها جدا شده بود، حتی نتوانست یک اوبر کرایه کند و مجبور شد در ساعات اولیه صبح، ۱۵ کیلومتر تا خانه پیاده برود.

بیلی روز بعد در جست‌وجو برای یک پاوربانک کوچک بی‌سیم، اینترنت را زیر و رو کرد، به صفحه تمامی شرکت‌های بزرگ تولید پاوربانک هم سر زد، اما چیزی پیدا نکرد.

وی که در آن زمان ۲۰ ساله بود، وقتی دید چیزی را که نیاز دارد نمی‌تواند بخرد، تصمیم گرفت که خودش آن را بسازد.

بیلی پیج سپس ۱۳ ماه وقت گذاشت و همه چیز را درباره پاوربانک‌ها آموخت و سپس با یک تولیدکننده تماس گرفت.

این جوان استرالیایی سه نمونه اولیه پاوربانک ساخت و در نهایت سومین نمونه، که یک پاوربانک سبک و بدون سیم است و با آیفون، ایرپاد و آی‌پد کار می‌کند، مورد پذیرش قرار گرفت و تولید شد.

این کارآفرین جوان اختراع‌اش را در استرالیا و نیوزیلند ثبت کرد و در سال ۲۰۲۱، ضمن تاسیس شرکت‌اش به نام Zip Zap، محصول خود را نیز به عنوان اولین نمونه در جهان به بازار فرستاد.

مدت زیادی نگذشت که کسب وکارش رونق گرفت و سپس یک شرکت روابط عمومی محلی را برای تبلیغ پاوربانک‌اش استخدام کرد. خود او نیز در برنامه Plugapalooza که مخصوص معرفی کسب‌وکارهای کوچک است، معرفی کرد و توانست ۱۶۰۰ دستگاه از محصول‌اش را در سراسر استرالیا بفروشد.

ظرف ۶ هفته، کل پاوربانک‌های زیپ‌زپ فروخته شد و بیلی پیج ۱۰۰ هزار دلار از فروش محصول‌اش به دست آورد.

در دو سال پس از آن، کسب‌وکار وی مدام در حال رشد بود و حالا درخواست‌ها برای فروش جهانی محصول از آمریکا، انگلستان، تمامی اروپا، آفریقای جنوبی، خاورمیانه و کل آسیا به دست او رسیده است.

این کارآفرین ۲۲ ساله در ماه‌های اخیر محصول‌اش را ثبت جهانی کرده و قصد دارد امسال فروش جهانی‌اش را آغاز کند.

بیلی می‌گوید: امیدوارم روزی یک شرکت بزرگ مانند آمازون یا اپل، ارزش محصول من را ببیند و آن را به طیف محصولات خود اضافه کند.

بیلی پیج، جوانان را تشویق می‌کند که با تلاش و اتکا به خود، کسب‌وکارشان را راه‌اندازی کنند.

وی می‌گوید: شما هرگز نمی‌دانید که یک ایده چقدر می‌تواند عالی باشد، مگر اینکه خودتان را متعهد به سخت‌ترین بخش کسب‌وکار؛ یعنی راه‌اندازی آن کنید. اگر این چالش سخت را پشت سر بگذارید، باقی امور کسب‌وکار را کم کم یاد می‌گیرید.

وی می‌افزاید: هیچ پاسخ درست یا غلطی در مورد اینکه چگونه باید یک کسب و کار راه اندازی کنید وجود ندارد. چیزی که برای شخص دیگری مفید است، لزوما همیشه برای شما هم کارآمد نخواهد بود.

بیلی معتقد است که در جامعه، باید مردم از سنین پایین برای داشتن رویاهای بزرگ تشویق شوند و بتوانند چالش‌های تازه را بپذیرند.

وی می‌گوید: راهی که من طی کرده‌ام، فقط موفقیت نبوده است. روزهای بد من بیشتر از روزهای خوبم بوده است. اما چیزی که من را به اینجا رساند، ادامه کار و تلاش در آن دوران سخت بود.

بیلی در پایان می‌گوید: اگر ماجرای من یک نکته آموزشی برای شما داشته باشد، این است که بدانید من هیچ پیشینه فنی نداشتم. هیچ چیز در مورد تجارت، محصول یا بازاریابی نمی‌دانستم. اما به روش خودآموز از یوتیوب و گوگل یاد گرفتم. این کار را هر کسی می‌تواند انجام بدهد.

منبع: news.com.au


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه