وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 31 May 2024
» اخبار » پیش‌بینی افزایش ۳۵ درصدی مبلغ قبوض برق در سال آینده

تاریخ انتشار : 1401/07/20 - 12:35

پیش‌بینی افزایش ۳۵ درصدی مبلغ قبوض برق در سال آینده

صدای استرالیا– مدیران شرکت‌های انرژی هشدار دادند که قیمت قبض برق در سال آینده با ۳۵ درصد افزایش مواجه می‌شود […]

پیش‌بینی افزایش 35 درصدی مبلغ قبوض برق در سال آینده

صدای استرالیا– مدیران شرکت‌های انرژی هشدار دادند که قیمت قبض برق در سال آینده با ۳۵ درصد افزایش مواجه می‌شود و به این ترتیب فشار هزینه‌های زندگی بر خانوارها بیشتر خواهد شد.

جف دیمری، مدیرعامل شرکت آلینتا انرژی در نشست انرژی و اقلیم استرالیا گفت: سال آینده با توجه به قیمت‌های فعلی بازار، تعرفه‌ها حداقل ۳۵ درصد افزایش می‌یابد.

در اجلاس گفته شده که مشکلات زنجیره تامین و تهاجم روسیه به اوکراین، موجب افزایش فشار بر قیمت‌های عمده‌فروشی و بازارهای بین‌المللی کالا شده و تعطیلی پیش از موعد نیروگاه‌های زغال‌سنگی نیز بر مشکلات افزوده است.

به این ترتیب و با پیش‌بینی افزایش ۳۵ درصدی تعرفه‌ها در سال آینده، میانگین قبض سه ماهه برق در استرالیای جنوبی ۵۱۴ دلار، در نیوساوت‌ولز ۴۸۰ دلار و در ویکتوریا ۴۳۰ دلار خواهد بود.

البته مدیران اوریجین انرژی و انرژی استرالیا پیش‌بینی مطرح شده از سوی دیمری را تکرار نکردند؛ اما خانوارهای استرالیایی در زمستان امسال به دلیل آثار ناشی از جنگ اوکراین بر بازار جهانی انرژی به شدت از افزایش قیمت برق متضرر شده‌اند.

در اول جولای امسال تعرفه برق خانوار تا ۱۸ درصد افزایش یافته بود.

حزب کارگر وعده داده که با اجرای سیاست‌های اعلامی‌اش در جریان انتخابات فدرال مبنی بر حرکت به سوی انرژی‌های تجدید پذیر ، قیمت برق تا سال ۲۰۲۵ کاهش خواهد یافت.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه