وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 19 June 2024
» اجتماعی » پیتر داتون به دنبال کاهش ۲۵ درصدی مهاجرت‌ها به استرالیا

تاریخ انتشار : 1403/02/29 - 6:08

پیتر داتون به دنبال کاهش ۲۵ درصدی مهاجرت‌ها به استرالیا

صدای استرالیا- پیتر داتون، رهبر اپوزیسیون در یک سخنرانی متعهد شده که مهاجرت دائم به استرالیا را در کوتاه مدت تا 25 درصد کاهش دهد.


صدای استرالیا- پیتر داتون، رهبر اپوزیسیون در یک سخنرانی متعهد شده که مهاجرت دائم به استرالیا را در کوتاه مدت تا ۲۵ درصد کاهش دهد.

رهبر اپوزیسیون در یک سخنرانی استدلال کرد که حزب حاکم کارگر زندگی را برای استرالیایی‌ها بسیار سخت‌تر کرده است و “کشور ما را در مسیر خطرناکی قرار داده است”.

داتون بدون ارائه جزئیات جدیدی در مورد طرح‌های جایگزینش برای کاهش مالیات بر درآمد و انرژی هسته‌ای، بر مهاجرت که به دلیل بازگشایی مرزها پس از کووید، افزایش یافته است، تمرکز کرد.

او در سخنرانی خود شکایت کرد که بودجه حزب کارگر نشان می‌دهد که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در پنج سال آینده به استرالیا می‌آیند، اشاره‌ای به پیش‌بینی‌های مهاجرت خالص، که شامل ورودی‌های موقت در دسته روادید بدون سقف هم می‌شود که در نهایت در استرالیا می‌مانند.

داتون قول داد برنامه مهاجرت دائمی را ۲۵ درصد کاهش داده و از  ۱۸۵ هزار به ۱۴۰ هزار برای دو سال اول کاهش دهد.

داتون استدلال کرد که این کار به دلیل بحران مسکن ضروری است. این سیاست جذب کارگران ماهر و دریافت کنندگان ویزای خانوادگی را در مجموع ۱۵۰ هزار نفر طی چهار سال کاهش می‌دهد.

او گفت: ما معتقدیم که با ایجاد توازن مجدد در برنامه مهاجرت و انجام اقدامات قاطع در مورد بحران مسکن، ائتلاف بیش از  ۱۰۰ هزار خانه دیگر را طی پنج سال آینده آزاد خواهد کرد.

داتون قول داد اطمینان حاصل کند ویزاهای کافی برای کارگران ساختمانی وجود داشته باشد و سطح برنامه‌ریزی برای پناهندگان و برنامه‌های بشردوستانه را به ۱۳۷۵۰ مورد برمی‌گرداند که نسبت به ۲۰ هزارتای فعلی یک سوم کاهش نشان می‌دهد.

منبع: گاردین


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه