وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اخبار » پس از هفت ماه کاهش؛ تعداد آگهی‌های شغلی در استرالیا افزایش یافت

تاریخ انتشار : 1401/12/08 - 10:18

پس از هفت ماه کاهش؛ تعداد آگهی‌های شغلی در استرالیا افزایش یافت

صدای استرالیا - تعداد آگهی‌های شغلی از رکودی هفت ماهه خارج شده‌ و یکی از ایالت‌های استرالیا شاهد افزایش زیادی در تعداد مشاغل آگهی شده بوده است.

پس از هفت ماه کاهش؛ تعداد آگهی‌های شغلی در استرالیا افزایش یافت

صدای استرالیا – تعداد آگهی‌های شغلی از رکودی هفت ماهه خارج شده‌ و یکی از ایالت‌های استرالیا شاهد افزایش زیادی در تعداد مشاغل آگهی شده بوده است.

گزارش جدید بازار کار آنلاین Seek نشان داد که تعداد آگهی‌های شغلی ملی در ژانویه ۲.۸ درصد نسبت به ماه قبل از آن افزایش یافت که نخستین افزایش از ماه می ۲۰۲۲ تاکنون محسوب می‌شود.

این داده‌ها نشان می‌دهند که مشاغل در زمینه‌های تولید، حمل‌ونقل و لجستیک رشدی ۵.۳ درصدی در سراسر استرالیا داشته در حالی که تاسمانی با رشد ۸.۵ درصدی در این زمینه، بیشترین افزایش را در تعداد آگهی‌های شغلی در بین تمام ایالت‌ها و مناطق استرالیا به خود اختصاص داد.

همچنین تعداد آگهی‌های شغلی در صنعت مهمانداری و گردشگری با رشد ۳۳ درصدی پیشتاز شد.

افزایش مشاغل موجود به دنبال هفت ماه کاهش فرصت‌های شغلی در سراسر استرالیا رخ داده است.

در سال گذشته، تبلیغات شغلی در سطح ملی ۸.۱ درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش مربوط به ویکتوریا با ۱۳.۸ درصد، منطقه پایتخت استرالیا با ۱۳.۲ درصد و استرالیای غربی با ۱۱.۹ درصد بود.

کندرا بنکس مدیرعامل SEEK ANZ گفت که داده‌ها نشان می‌دهند با افزایش درخواست‌ها برای تبلیغات شغل در همه صنایع به جز املاک و مستغلات، استرالیایی‌ها تحرکات مربوط به پیدا کردن شغل موردنظر خود را آغاز کرده‌اند. با توجه به اقتصاد جهانی و عدم اطمینان درباره آنچه که در سال ۲۰۲۳ ممکن است برای استرالیایی‌ها رخ دهد، فعالیت استخدام در ژانویه تثبیت شد و فعالیت جویندگان شغل همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

وی توضیح داد: در حالی که به نظر می‌رسد ۲.۸ درصد، افزایش کمی در تعداد پس از هفت ماه کاهش باشد اما تعداد آگهی‌‎های شغلی برای اکثر صنایع بالاتر از تعداد آنها در دوره قبل از پاندمی باقی مانده و استرالیایی‌های بیشتری از این فرصت برای بررسی گزینه‌های شغلی خود استفاده کرده‌اند.

دو مورد از بزرگترین صنایع استخدام‌کننده شامل تجارت و خدمات و تولید، حمل‌ونقل و تدارکات با بیشترین تعداد آگهی‌های شغلی ارسال شده در SEEK، طی ماه گذشته در سراسر استرالیا به رشد خود ادامه دادند. افزایش زیادی هم در صنایع مشاوره، طراحی، منابع انسانی، حسابداری و فروش مشاهده شد.

هفته گذشته، اداره آمار استرالیا فاش کرد که اقتصاد این کشور در ماه ژانویه ۱۱ هزار و ۵۰۰ شغل را از دست داد و نرخ رسمی بیکاری با افزایش ۰.۲ درصدی به ۳.۷ درصد افزایش یافت.

منبع: news


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه