وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اخبار » وعده آلبانیز برای تشکیل کمیسیون ضد فساد در سال جاری

تاریخ انتشار : 1401/01/28 - 5:48

وعده آلبانیز برای تشکیل کمیسیون ضد فساد در سال جاری

صدای استرالیا– آنتونی آلبانیز وعده داد که در صورت پیروزی حزب کارگر در انتخابات، پیش از پایان سال جاری کمیسیون […]

وعده آلبانیز برای تشکیل کمیسیون ضد فساد در سال جاری

صدای استرالیا– آنتونی آلبانیز وعده داد که در صورت پیروزی حزب کارگر در انتخابات، پیش از پایان سال جاری کمیسیون فدرال ضد فساد را تشکیل خواهد داد.

آلبانیز که صبح امروز در رادیو ۴CA کنز صحبت می‌کرد، گفت که ما مدت‌ها منتظر تشکیل چنین کمیسیونی بوده‌ایم و اگر حزب کارگر برنده شود، این کمیسیون را در سال ۲۰۲۲ به صورت رسمی راه‌اندازی خواهد کرد.

وی افزود: استرالیایی‌ها شاهد دولتی هستند که ۳۰ میلیون دلار برای تکه‌ای از زمین می‌پردازد که ۳ میلیون دلار بیشتر نمی‌ارزد. می‌بینند که پارکینگ خودرویی برای مسافران شهری در جایی ساخته می‌شود که اصلا ایستگاه قطاری وجود ندارد.

آلبانیز به انتقاد از اسکات موریسون پرداخت که قول داده بود در سال ۲۰۱۸ کمیسیون ضد فساد را راه‌بیندازد.

این در حالی است که موریسون گفت که این کمیسیون شکل نگرفت، زیرا حزب کارگر از آن پشتیبانی نکرده است. حالا آلبانیز می‌گوید: اگر او برای تصویب هر قانونی به حزب کارگر نیاز دارد؛ پس چرا اصلا به او رای می‌دهید؟ او حتی این لایحه را در مجلس مطرح نکرد.

موریسون نیز می‌گوید که دولت او لایحه‌ای ۳۰۰ صفحه‌ای برای تشکیل این کمیسیون داشته؛ درحالی که برنامه حزب کارگر برای کمیسیون درستکاری، تنها دو صفحه بوده است.

موریسون همچنین با انتقاد از تشکیل کمیسیون درستکاری و ضد فساد در نیوساوت‌ولز گفت: گلادیس برجیکلیان را با ایجاد کارزاری علیه او که روی دوست‌پسرش متمرکز بود، از مسیر خارج کردند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه