وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | Thursday 25 July 2024
» اخبار » وزیر خزانه‌داری: دستمزدها تا دو سال آینده با میزان تورم رشد نمی‌کند

تاریخ انتشار : 1401/08/02 - 4:21

وزیر خزانه‌داری: دستمزدها تا دو سال آینده با میزان تورم رشد نمی‌کند

صدای استرالیا– جیم چالمرز، وزیر خزانه‌داری استرالیا ضمن بیان اینکه نخستین بودجه او «حامی خانواده‌ها» خواهد بود؛ تاکید کرد که […]

وزیر خزانه‌داری: دستمزدها تا دو سال آینده با میزان تورم رشد نمی‌کند

صدای استرالیا– جیم چالمرز، وزیر خزانه‌داری استرالیا ضمن بیان اینکه نخستین بودجه او «حامی خانواده‌ها» خواهد بود؛ تاکید کرد که میزان رشد دستمزد حداقل تا دو سال دیگر، متناسب با افزایش هزینه‌ها نخواهد شد.

این بدان معناست که تا سال ۲۵-۲۰۲۴ که بر اساس هدف‌گذاری بانک مرکزی، تورم به ۲ تا ۳ درصد خواهد رسید، درآمد موثر کارکنان روندی کاهشی خواهد داشت.

چالمرز در گفت‌وگویی با ABC همچنین اعلام کرد که در بودجه روز سه‌شنبه، ۳۲٫۸ میلیارد دلار افزایش در پرداخت‌های تامین اجتماعی لحاظ شده که عمده دلیل آن تورم بالا و مداوم بوده است. حدود یک سوم  (۱۱٫۸ میلیارد دلار) این مبلغ صرف مستمری سالمندی می‌شود، ۱۰٫۶ میلیارد دلار به پرداخت‌های جاب‌سیکر اختصاص می‌یابد و ۴٫۴ میلیارد دلار نیز صرف افزایش یارانه‌های خانواده خواهد شد. همچنین حمایت‌های مالی از افراد دارای معلولیت و مراقب‌ها نیز ۶ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. این مبالغ ظرف ۴ سال آینده هزینه خواهد شد.

وی گفت: دستمزد واقعی قبل از انتخابات در حال سقوط بود و بعد از انتخابات تا کنون نیز روند نزولی  دستمزد واقعی ادامه یافته است؛ زیرا به دلیل جنگ در اوکراین، بلایای طبیعی، مشکلات زنجیره تامین در استرالیا، تورمی طولانی مدت داشته‌ایم. علاوه بر این یک دهه رکود مستمر دستمزدها نیز این مشکل را تشدید کرده است.

برآوردها حاکی است که نرخ تورم در ماه دسامبر به ۷٫۷۵ درصد خواهد رسید و به این ترتیب میانگین نرخ تورم در سال مالی ۲۳-۲۰۲۲ به میزان ۵٫۷۵ درصد خواهد بود. اما در سال مالی بعد شاهد تورم ۳٫۵ درصدی خواهیم بود.

منبع: ای بی سی


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه