وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 18 June 2024
» اخبار » وزیر خارجه استرالیا کشورش را بخشی از آسیا دانست

تاریخ انتشار : 1401/04/12 - 10:16

وزیر خارجه استرالیا کشورش را بخشی از آسیا دانست

صدای استرالیا - وزیر امور خارجه استرالیا که در مالزی به دنیا آمده، در سفر به این کشور با بیان اینکه داده‌های جدید نشان می‌دهد که بیش از نیمی از استرالیایی‌ها خارج از این کشور متولد شده و یا والدین مهاجر داشته‌اند، استرالیا را بخشی از آسیا دانست.


صدای استرالیا – وزیر امور خارجه استرالیا که در مالزی به دنیا آمده، در سفر به این کشور با بیان اینکه داده‌های جدید نشان می‌دهد که بیش از نیمی از استرالیایی‌ها خارج از این کشور متولد شده و یا والدین مهاجر داشته‌اند، استرالیا را بخشی از آسیا دانست.

پنی وانگ، وزیر امور خارجه استرالیا که پیش از مهاجرت به استرالیا تا هشت سالگی در شهر «کوتا کینابالو» در مالزی زیسته بود، در سفر به این شهر گفت که معتقد است استرالیا بخشی از آسیا است.

او به رسانه‌ها گفت: از هر دو استرالیایی، یک نفر در خارج از این کشور متولد شده و یا والدینی دارد که در خارج از استرالیا به دنیا آمده‌اند.

او ادامه داد: استرالیا باید به گونه‌ای با کشورهای جنوب شرقی آسیا گفت‌وگو کند که نشان دهد ما هم بخشی از این منطقه بوده و آینده مشترکی داریم.

نتایج یک تحقیق جدید که سه‌شنبه هفته گذشته منتشر شد نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد استرالیایی‌ها یا در جایی خارج از این کشور به دنیا آمده‌اند و یا والدین مهاجر دارند.

پنی وانگ گفت: ما یک ملت متنوع و چندفرهنگی هستیم. این یکی از مولفه‌های قدرتمند تعریف‌کننده استرالیا بوده و ما باید این ماجرا را بیشتر در منطقه بازگو کنیم.

وانگ یک روز پیش از این در یک سخنرانی گفت که مادربزرگش – که اصالتا از نژاد «هاکا» چین است – پس از آن که اکثر اعضای خانواده خود را در جنگ جهانی دوم از دست داد، فرزندانش را به تنهایی در کوتا کینابالو بزرگ کرد.

به گفته وانگ، پدر او توانست با کسب بورسیه مطالعه معماری در دانشگاه آدلاید استرالیا «از فقری که در کودکی طعمش را چشیده بود فاصله بگیرد».

او با یک زن استرالیایی در آن جا ازدواج کرده و او را با خود به مالزی برد تا خانواده‌اش را گسترش دهد.

این اظهارات و سفر رسمی وانگ به مالزی دو دهه پس از آن اتفاق می‌افتد که ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر وقت مالزی گفته بود، استرالیا نمی‌تواند عضو یک گروه دیپلماتیک آسیای شرقی شود، چرا که استرالیایی‌ها اروپایی هستند و نمی‌تواند آسیایی باشند

منبع: ایسنا به نقل از رویترز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه