وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | Thursday 18 April 2024
» اجتماعی » وزارت بهداشت نیوساوت‌ولز توصیه کرد: در اماکن و وسایل نقلیه عمومی ماسک بزنید

تاریخ انتشار : 1401/08/27 - 5:22

وزارت بهداشت نیوساوت‌ولز توصیه کرد: در اماکن و وسایل نقلیه عمومی ماسک بزنید

صدای استرالیا– در پی جدیدترین موج شیوع ویروس کرونا در نیوساوت‌ولز، وزارت بهداشت این ایالت، به مردم توصیه کرده است […]

وزارت بهداشت نیوساوت‌ولز توصیه کرد: در اماکن و وسایل نقلیه عمومی ماسک بزنید

صدای استرالیا– در پی جدیدترین موج شیوع ویروس کرونا در نیوساوت‌ولز، وزارت بهداشت این ایالت، به مردم توصیه کرده است که در سرویس‌های حمل و نقل عمومی و اماکن سرپوشیده عمومی از ماسک استفاده کنند.

وزارت بهداشت نیوساوت‌ولز در وب‌سایت خود نوشته است: به دلیل به دلیل سطح بالای انتقال کووید-۱۹ در سراسر ایالت، توصیه می‌شودکه  در مکان‌های عمومی سرپوشیده که فاصله گذاری فیزیکی امکان‌پذیر نیست و همچنین در وسایل نقلیه عمومی، از ماسک استفاده شود.

این وزارت همچنین به افرادی که به نیمکره شمالی سفر می‌کنند توصیه کرد تا مطمئن شوند که واکسن کووید و آنفلوانزای خود را به روز کرده‌اند.

روز دوشنبه، پروفسور پل کلی، افسر ارشد پزشکی گفت که موج چهارم اومیکرون در حال نزدیک شدن به اوج خود است و پیش بینی کرد که تعداد موارد به زودی به شدت کاهش خواهد یافت.

بر اساس آخرین گزارش، در هفته منتهی به ۱۲ نوامبر، ۲۲۶۷۲ نفر در نیوساوت‌ولز مبتلا به کووید-۱۹ تشخیص داده شده‌اند که ۵۲٫۸ درصد نسبت به هفته قبل افزایش نشان می‌دهد.

ویروس کووید به سرعت در حال شیوع است؛ با این حال خط سیر این موج بسیار پایین‌تر از سال گذشته است. ضمن اینکه در موج‌های پی در پی شیوع این ویروس، هر بار نقطه اوج شیوع پایین‌تر آمده است.

موج اول Omicron در ژانویه با میانگین هفت روزه ۴۷۵۴۳ مورد به اوج رسید، موج دوم در اوج خود زیر ۲۱۰۰۰ مورد در آوریل بود و موج سوم در پایان جولای با کمی بیش از ۱۴۷۰۰ مورد ابتلا به اوج خود رسید.

زیرگونه BA.5 اومیکرون هنوز نوع غالب این ویروس در جامعه است؛ اما زیرمجموعه‌های جدیدی از اومیکرون نیز مشاهده شده و در حال افزایش است که از آن جمله می‌توان به BR.2.1 اشاره کرد.

در همین حال دکتر کری چانت، افسر بهداشتی نیوساوت ولز گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این گونه‌های موجب بیماری شدیدتری می‌شوند.

در طول هفته گذشته ۲۴ مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ ثبت شده که یک سوم از این افراد سه دوز واکسن کووید را دریافت نکرده بودند و ۱۱ نفر آنان نیز افراد ساکن خانه‌های سالمندان بودند

منبع: سیدنی مورنینگ هرالدز


برچسب ها :
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه