وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Friday 17 May 2024
» اخبار » هشدار چین به استرالیا، آمریکا و انگلیس درباره ساخت موشک ابرفراصوت

تاریخ انتشار : 1401/01/17 - 7:18

هشدار چین به استرالیا، آمریکا و انگلیس درباره ساخت موشک ابرفراصوت

صدای استرالیا - چین با هشدار نسبت به همکاری آمریکا، انگلیس و استرالیا در ساخت موشک ابرفراصوت اعلام کرد که ممکن است جهان وارد نبرد دیگری همچون اوکراین شود.


صدای استرالیا – چین با هشدار نسبت به همکاری آمریکا، انگلیس و استرالیا در ساخت موشک ابرفراصوت اعلام کرد که ممکن است جهان وارد نبرد دیگری همچون اوکراین شود.

به گزارش منابع خبری، نماینده چین در سازمان ملل متحد هشدار داد که در صورت اجرای این طرح همکاری، ممکن است بخش‌های دیگر جهان  وارد نبرد دیگری همچون اوکراین شود.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد که دفتر بوریس جانسون، نخست وزیر  انگلیس اعلام کرد که انگلیس، ایالات متحده و استرالیا برای همکاری در زمینه سلاح‌های ابرفراصوت و قابلیت‌های جنگ الکترونیکی موافقت کردند.

این اتحاد جدید دفاعی که در سپتامبر سال گذشته راه‌اندازی شد، استرالیا را وادار کرد تا قرارداد یک زیردریایی متعارف فرانسوی را به نفع برنامه زیردریایی اتمی تحت حمایت ایالات متحده و انگلیس لغو کند.

در بیانیه مشترک جانسون، جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات متحده و اسکات موریسون نخست‌وزیر استرالیا، گفتند که از پیشرفت برنامه زیردریایی‌های متعارف برای استرالیا خوشحال هستند و در سایر زمینه‌ها نیز همکاری خواهند کرد.

در بیانیه آمده است: «ما همچنین امروز متعهد شدیم که همکاری‌های سه جانبه جدیدی را در زمینه موشک ابرفراصوت  و  قابلیت‌های جنگ الکترونیک آغاز کنیم.

این منبع خبری در خاتمه نوشت که ایالات متحده و استرالیا در حال حاضر یک برنامه تسلیحات ابرفرا صوت دارند.

منبع: خبرگزاری فارس


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه