وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 20 April 2024
» اخبار » نیوزیلند هشت فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد

تاریخ انتشار : 1401/11/27 - 3:34

نیوزیلند هشت فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد

صدای استرالیا - وزیر امور خارجه نیوزیلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور تحریم‌های متعددی را علیه افراد و نهادهای ایرانی اعمال کرده است.


صدای استرالیا – وزیر امور خارجه نیوزیلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور تحریم‌های متعددی را علیه افراد و نهادهای ایرانی اعمال کرده است.

نانایا موهاتا، وزیر امور خارجه نیوزیلند روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور تحریم‌های جدیدی را علیه هشت فرد و نهاد ایرانی اعمال می‌کند که در تامین پهپادها برای روسیه و واکنش خشونت‌آمیز به اعتراضات اخیر در ایران نقش داشته‌اند.

طبق بیانیه موهاتا، تحریم‌های جدید نیوزیلند شامل شاخه تحقیقات و امور صنعتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، فرمانده نیروی هوایی ایران و شرکت‌های سازنده پهپادها می‌شود.

وزیر امور خارجه این کشور گفت: نیوزیلند تمامی افراد و نهادهای حامی حمله غیرقانونی و بی‌دلیل روسیه به اوکراین را محکوم می‌کند.

نیوزیلند، پیش‌تر پنج نهاد و هفت فرد ایرانی را به اتهام ارتباطشان با جنگ روسیه در اوکراین تحریم کرده بود.

موهاتا همچنین با اشاره به نقض حقوق بشر در ایران در جریان ناآرامی‌های اخیر پس از مرگ مهسا امینی در جریان بازداشت توسط پلیس امنیت اخلاقی، گفت: تحریم‌های امروز علیه ایران دربرگیرنده اقداماتی جداگانه در واکنش به نقض حقوق بشر به دنبال مرگ مهسا امینی است.

او با گفتن این که کشورش فهرست افراد ایرانی تحت تحریم را به ۳۷ نفر رسانده است، گفت: افرادی که این ممنوعیت‌ها علیه آن‌ها اعمال شده، شامل اعضای قوه قضائیه ایران می‌شود که ناظر اعدام‌ها در ایران است. این ممنوعیت‌ها همچنین شامل پلیس امنیت اخلاقی، فرماندهی انتظامی و اعضای سپاه پاسداران می‌شود. این افراد حق ورود به نیوزیلند یا عبور از آن را نخواهند داشت.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه