وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 13 July 2024
» اخبار » نماینده سینمای استرالیا در اسکار فیلمی با مضمون پناهجو

تاریخ انتشار : 1398/07/09 - 13:48

نماینده سینمای استرالیا در اسکار فیلمی با مضمون پناهجو

صدای استرالیا - سینمای استرالیا فیلم «شناوری» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم خارجی این رویداد سینمایی معرفی کرد.


صدای استرالیا – سینمای استرالیا فیلم «شناوری» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم خارجی این رویداد سینمایی معرفی کرد.

مهلت اعلام شده از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برای معرفی فیلم از سوی کشورها امروز سه‌شنبه به پایان می‌رسد و سینمای اغلب کشورها تاکنون نمایندگان خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) این جوایز انتخاب کرده‌اند.

سینمای استرالیا نیز به عنوان هشتاد وسومین کشور اعلام کرد با فیلمی به نام «شناوری» ساخته «رود راتجن» در این رقابت حضور خواهد یافت. این فیلم که اولین ساخته بلند «رود راتجن» است، پیش از این در بخش پانورامای جشنواره برلین امسال جایزه هیات داوران کلیسای جهانی را از آن خود کرد و در جشنواره بین‌المللی فیلم ملبورن نیز موفق به کسب پنج جایزه برتر مخاطبان و همچنین جایزه منتقدین بهترین فیلم استرالیایی شد.

داستان فیلم که الهام گرفته از حوادث واقعی است و تقریبا تمامی صحنه‌های آن در دریا فیلمبرداری شده است درباره پسری ۱۴ ساله و اهل کامبوج است که برای یافتن یک زندگی بهتر خانه را ترک می‌کند اما پس از مدتی درمی‌یابد که در یک کشتی ماهیگیری اسیر شده است.

سینمای استرالیا تاکنون ۱۳ نماینده در شاخه بهترین فیلم خارجی (بین‌المللی) جوایز اسکار شده و تنها یک بار با فیلم «تانا» در سال ۲۰۱۷ توانست به جمع پنج نامزد نهایی این شاخه راه یابد.

تا کنون ۸۳ کشور فیلم‌های برگزیده خود را برای شرکت در اسکار ۲۰۲۰ معرفی کردند.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۲۰ روز ۱۳ ژانویه (۲۳ دی‌ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , فرهنگی
ارسال دیدگاه