وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اخبار » نخست وزیر استرالیا: دروغگو نیستم

تاریخ انتشار : 1400/08/22 - 5:00

نخست وزیر استرالیا: دروغگو نیستم

صدای استرالیا - نخست وزیر استرالیا اتهام دروغگویی از سوی امانوئل ماکرون علیه خودش را رد کرد.

اسکات موریسون: نیروهای ما در عراق می‌مانند

صدای استرالیا – نخست وزیر استرالیا اتهام دروغگویی از سوی امانوئل ماکرون علیه خودش را رد کرد.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا که اتهام دروغگویی در دوران حرفه سیاسی‌اش را رد کرده و گفت، که در برابر وارد ساختن اتهام دروغگویی به خودش از جمله از سوی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه فردی “پوست کلفت” است.

موریسون در مصاحبه با یک شبکه رادیویی شهر ملبورن در پاسخ به این سوال که آیا در طی دوران حرفه سیاسی اش دروغ گفته است به مصاحبه گر گفت: خیر فکر نمی‌کنم دروغ گفته باشم.

ماکرون رئیس جمهور فرانسه ماه جاری میلادی این رهبر استرالیا را به دروغگویی در قبال توافق چند میلیارد دلاری خرید زیردریایی های فرانسوی که در ماه سپتامبر از سوی استرالیا بدون هشدار قبلی فسخ شد، متهم کرد.

ماکرون در آخرین دقایق متوجه شد که استرالیا به شکل محرمانه بر سر یک توافق خرید زیردریایی‌های مجهز به موتور هسته‌ای با آمریکا و انگلیس مذاکره کرده است.

مالکوم ترنبول، نخست وزیر سابق استرالیا و یک رقیب سرسخت موریسون در حزب مشترکشان یعنی حزب محافظه کار لیبرال در صحبت‌هایی که این جنجال را تشدید کرد گفت که اسکات موریسون به “دروغگویی” مشهور است.

بحث صداقت داشتن موریسون تبدیل به محل مناقشه بزرگی در عرصه سیاست استرالیا و یک نقطه ضعف در طی تلاش او برای رسیدن به دومین دور نخست وزیری در ماه مه آینده شده است.

با این حال موریسون این جنجال را کم اهمیت دانسته و گفت: من در طی دوران حرفه سیاسی خودم برای مدت زمانی طولانی یاد گرفته‌ام پوستم کلفت باشد.

موریسون تاکید کرد، چنین اتهام زنی هایی حواس او را پرت نمی کنند و مطمئن است با لغو توافق خرید زیردریایی از فرانسه با هدف حمایت از دفاع ملی استرالیا تصمیمی درست اتخاذ کرده است.

او بیان کرد: این حقیقت که چنین تصمیمی کسانی را ناخرسند و عصبانی می کند، من را مرعوب نساخت.

موریسون تاکید کرد، فن آوری زیردریایی‌های هسته ای آمریکا از سال ۱۹۵۸ تا کنون با هیچ کشور دیگری به اشتراک گذاشته نشد.

منبع: ایسنا به نقل از فرانس ۲۴


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه