وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | Thursday 18 April 2024
» اخبار » نامه هشت نماینده پارلمان استرالیا: با قدرت بیشتری علیه سرکوب در ایران اقدام کنید

تاریخ انتشار : 1401/07/23 - 3:59

نامه هشت نماینده پارلمان استرالیا: با قدرت بیشتری علیه سرکوب در ایران اقدام کنید

صدای استرالیا – دکتر مونیک رایان، نماینده منطقه کویونگ در پارلمان استرالیا در نامه‌‌ای به نمایندگی از هفت نماینده دیگر خواستار قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در میان گروه‌های تروریستی شده و از دولت آلبانیزی خواست تا برای بیان انزجار مردم استرالیا نسیت به وقایع اخیر در ایران با قدرت بیشتری عمل کند.


صدای استرالیا – دکتر مونیک رایان، نماینده منطقه کویونگ در پارلمان استرالیا در نامه‌‌ای به نمایندگی از هفت نماینده دیگر خواستار قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در میان گروه‌های تروریستی شده و از دولت آلبانیزی خواست تا برای بیان انزجار مردم استرالیا نسیت به وقایع اخیر در ایران با قدرت بیشتری عمل کند.

او در این نامه که خطاب به پنی وانگ، وزیر امور خارجه استرالیا نوشته شده است، عنوان کرد:

ما این نامه را می‌نویسیم تا از دولت آلبانیزی درخواست کنیم برای بیان انزجار مردم استرالیا نسبت به رفتار اخیر با تظاهرکنندگان صلح آمیز در ایران، با قدرت بیشتری عمل کند. این تظاهرات به دنبال مرگ مهسا امینی ۲۲ ساله در بازداشت پلیس در ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۲ صورت گرفته است و از آن زمان تاکنون حداقل ۱۸۵ نفر (شامل حداقل ۱۹ کودک) توسط نیروهای امنیتی ایران کشته شده‌اند.

دولت بریتانیا اکنون ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی‌های پلیس اخلاق ایران را به طور کامل اعلام کرده است. این تحریم‌ها تضمین می‌کند که افراد فهرست شده نمی‌توانند به بریتانیا سفر کنند و تمام دارایی‌های آنها که در بریتانیا یا توسط افراد بریتانیایی در هر کجا نگهداری می‌شود، مسدود می‌شود. تحریم‌های مشابهی قبلاً توسط ایالات متحده و کانادا اعمال شده است و توسط بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا پیشنهاد شده است.

ما از دولت استرالیا می‌خواهیم که تحریم‌های مشابهی را در نظر بگیرد و به شدت محکومیت خود نسبت به آزار و اذیت و سرکوب سیستماتیکی که زنان در ایران با آن روبه‌رو هستند، و همچنین استفاده مداوم رهبری ایران از زور علیه شهروندان خود را بیان کند. چنین اقداماتی استرالیا را قادر می‌سازد تا از ارزش‌های دموکراتیک و حقوق بشر حمایت کند و استراتژی برابری جنسیتی سیاست خارجی و برنامه اقدام ملی در مورد زنان، صلح و امنیت را اجرا کند، که این اقدام رهبری بین‌المللی و پاسخگویی استرالیا را در مورد زنان، صلح و امنیت در سرتاسر جهان ارتقا می‌دهد.

به طور خاص، ما درخواست می‌کنیم که:

  • مؤسسات استرالیایی تحریم‌های هدفمندی را به سبک Magnitsky از جمله مسدود کردن دارایی‌های مالی و ممنوعیت سفر علیه اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مقامات کلیدی امنیتی و پلیس اخلاق اعمال کند.
  • استرالیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد (همسو با استرالیا و کانادا).
  • استرالیا به سایر کشورها بپیوندد تا ایران را از کمیسیون سازمان ملل متحد در مورد وضعیت زنان (CSW) حذف کنند.

شعار جنبش ایران «زن، زندگی، آزادی» است. حقوق زنان حقوق بشر است. ما باید برای امنیت، عزت و آزادی مردم ایران در کنار آنها باشیم.

 

از شما برای اقدام در خصوص این موضوع مهم‌ متشکریم.

دکتر مونیک رایان، عضو منطقه کویونگ

الجرا اسپندر، عضو منطقه ونتوورث

کیت چینی، عضو منطقه کرتین

زویی دنیل، عضو منطقه گلداستین

بریجت آرچر، عضو منطقه باس

هلن هینز، عضو منطقه ایندی

سوفی اسکمپس، عضو منطقه مک‌کلر

کایلی اینک، عضو منطقه نورت سیدنی

نامه هشت نماینده پارلمان استرالیا: با قدرت بیشتری علیه سرکوب اقدام کنید


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه