وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ | Thursday 5 October 2023
» اخبار » مشاغلی که در استرالیا به دنبال نیروی کار هستند

تاریخ انتشار : 1401/02/18 - 13:14

مشاغلی که در استرالیا به دنبال نیروی کار هستند

صدای استرالیا– بازار کار استرالیا همچنان در حال رشد است و تعداد آگهی‌های استخدام نسبت به زمان مشابه در سال […]

مشاغلی که در استرالیا به دنبال نیروی کار هستند

صدای استرالیا– بازار کار استرالیا همچنان در حال رشد است و تعداد آگهی‌های استخدام نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۲۲٫۵ درصد رشد کرده است.

تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی است که تعداد آگهی‌های استخدام در ماه گذشته ۲٫۹ درصد رشد کرده و افرادی جویای کار در کوئینزلند و قلمرو شمالی، با بیشترین میزان افزایش فرصت‌های شغلی مواجه بوده‌اند.

این در حالی است که تعداد آگهی‌های استخدام در فوریه ۲٫۲ درصد و در ماه مارس نیز ۵ درصد رشد نشان می‌داد.

در عین حال تعداد افرادی که برای هر شغل درخواست می‌دهند نیز کاهش یافته است. آمارها نشان می‌دهد که میزان درخواست به ازای هرشغل، نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۴۷ درصد کمتر بوده است.

در این میان، فرصت‌های شغلی اداری و پشتیبانی بالاترین میزان رشد را در آگهی‌های استخدام داشته و نسبت به ماه مارس ۴٫۸ درصد رشد کرده است.

حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات (۲٫۶ درصد) و خدمات اجتماعی و ساخت‌وساز (۴٫۲ درصد) نیز جزو حوزه‌هایی با نیاز بالا به نیروی کار هستند.

آگهی‌های استخدام بخش فروش و خدمات مشتریان ۱٫۹ درصد رشد ماهانه نشان می‌دهد و بخش تولید، حمل و نقل و لجستیک نیز با ۱٫۴ درصد رشد فرصت‌های شغلی مواجه بوده است.

در این میان، تعدادی از صنایع نیز مانند تجارت و خدمات (منفی ۲ درصد) و پذیرایی و گردشگری (منفی نیم درصد) کاهش آگهی استخدام داشته‌اند.

در این میان و بر اساس داده‌های talent.com، صنایعی که بیشترین نیاز به نیروی کار را دارند، از نظر میزان حقوق‌های سالانه جذاب‌تر هم هستند.

برای مثال، بازار کار برای کارکنان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار رقابتی است. میانگین حقوق یک تکنیسین پشتیبانی IT سالانه ۱۱۰ هزار و ۴۸ دلار و برای یک مهندس نرم‌افزار، ۱۱۷ هزار و ۲۴۵ دلار است.

مهندسان نیز حقوق خوبی دارند و به طور میانگین ۱۲۴ هزار و ۴۹ دلار دریافت می‌کنند.

حقوق متوسط در بخش اداری و خدمات دفتری پایین‌تر است و دستیاران مدیریت معادل ۶۷ هزار و ۷۶۴ دلار می‌گیرند.

کارکنان خدمات اجتماعی نیز به طور میانگین، حقوق سالانه‌ای معادل ۹۳ هزار و ۱۱۶ دلار دارند.

 

منبع: یاهو


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه