وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 18 June 2024
» اجتماعی » قوانین نام‌گذاری در استرالیا؛ خبرنگار استرالیایی نام نوزادش را “قوانین مت‌آمفتامین” گذاشت

تاریخ انتشار : 1402/06/31 - 4:49

قوانین نام‌گذاری در استرالیا؛ خبرنگار استرالیایی نام نوزادش را “قوانین مت‌آمفتامین” گذاشت

صدای استرالیا - آیا نامی وجود دارد که به طور قانونی نتوانید در استرالیا بر روی نوزاد خود بگذارید؟ این پرسشی است که ممکن است بسیاری از شما آن را در ذهن داشته باشید.

خبرنگار استرالیایی نام نوزادش را "قوانین مت‌آمفتامین" گذاشت

صدای استرالیا – آیا نامی وجود دارد که به طور قانونی نتوانید در استرالیا بر روی نوزاد خود بگذارید؟ این پرسشی است که ممکن است بسیاری از شما آن را در ذهن داشته باشید.

کریستن دریسدیل، روزنامه‌نگار شبکه خبری ای‌بی‌سی که این موضوع را بررسی کرده است، می‌گوید: این سوالی است که بسیاری می‌خواهند توسط برنامه جدید ABC What the FAQ پاسخ داده شود.

دریسدیل برای بررسی این موضوع اقدام جالبی انجام داد و در ماه جولای وقتی سومین پسرش را به دنیا آورد، این موضوع را آزمایش کرد.

کریستین برای بررسی قوانین نام‌گذاری استرالیا به صورت امتحانی در فرم آنلاین اداره ثبت احوال نام نوزاد خود را «قوانین مت‌آمفتامین» گذاشت و در کمال ناباوری این نام تایید شد.

کریستین می‌گوید فکر می‌کرد اسم غیرعادی که روی نوزادش گذاشته قطعا از سوی اداره ثبت احوال رد می‌شود اما اینطور نشد.

کریستین در مورد چگونگی انتخاب این نام گفت: من فقط می‌خواستم به سوال مخاطبان‌ یکی از برنامه‌های جدیدمان در شبکه ای‌بی‌سی جواب پیدا کنم که دنبال آن بودند تا در مورد قوانین نام‌گذاری در کشور بدانند و اینکه چه نام‌هایی را می‌توانیم یا نمی‌توانیم برای نوزادمان انتخاب کنیم.

یکی از سخنگویان دفتر ثبت احوال استرالیا می‌گوید این نام غیرمعمول به صورت اشتباهی تایید شده و آنان برای تغییر نام این نوزاد با خانواده او همکاری می‌کنند.

وی اما تصریح کرد که نام “قوانین مت‌آمفتامین” همچنان در پرونده نوزاد باقی خواهد ماند.

منبع: گاردین و بی‌بی‌سی

خبر مرتبط:

شارلوت و نوآه؛ محبوب‌ترین نام‌های نوزادان در نیوساوت‌ولز اعلام شد

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه