وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | Thursday 18 April 2024
» اجتماعی » غول چوبی در آتش سوخت

تاریخ انتشار : 1401/10/01 - 3:53

غول چوبی در آتش سوخت

صدای استرالیا- مجسمه عظیم‌الجثه چوبی اثر یک هنرمند بین‌المللی در آتش سوخت و نابود شد و حالا پلیس استرالیا تحقیقات را آغاز کرده است.


صدای استرالیا- مجسمه عظیم‌الجثه چوبی اثر یک هنرمند بین‌المللی در آتش سوخت و نابود شد و حالا پلیس استرالیا تحقیقات را آغاز کرده است.

به گزارش گاردین،‌ آتش یکی از شش مجسمه غول‌پیکری که با استفاده از الوار دورریز و توسط توماس دمبو،‌ هنرمند دانمارکی برای نمایشگاه «غول‌های مندورا» در ایالت «استرالیای غربی»‌ خلق شده بودند را نابود کرده است.

آتش‌سوزی در ساعت یازده و نیم شب به وقت محلی در روز جمعه گزارش شده است. پلیس «استرالیای غربی» نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که کارآگاهان شهر «مندورا»‌ مسائل مربوط به این آتش‌سوزی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

ساخت هر یک از این غول‌های چوبی ۷۵۰ ساعت زمان برده است و «دمبو» تک تک این مجسمه‌ها را در محلی که به نمایش گذاشته شده‌اند با همکاری چند داوطلب خلق کرده است.

دمبو‌ این شش مجسمه چوبی را به عنوان نمایشگاه غول‌های مندورا‌ در نقاط مختلفی از منطقه پیل‌ شهر مندورا‌ قرار داده است. محل دقیق این ۶ مجسمه به طور عمومی اعلام نشده است تا برای بازدیدکنندگان غافلگیرکننده باشد.

دمبو‌ پیش از این نیز غول‌های چوبی را در مناظر ایالات متحده آمریکا‌، بلژیک،‌ چین‌،‌ دانمارک‌،‌ کره جنوبی و پورتوریکو خلق کرده است. غول‌های مندورا نخستین نمایشگاه این هنرمند در استرالیا محسوب می‌شود.

این هنرمند درباره علاقه‌اش به ساخت این نوع مجسمه‌ها بیان کرد:‌ «من با داستان‌های جن و پری و افسانه‌ بزرگ شدم و غول‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های افسانه‌های دانمارک محسوب می‌شوند. غول‌ها برای من نمادی از صدای طبیعیت هستند. گاهی اوقات آرام و ساکت و گاهی اوقات خشن و خشمگین هستند و طبیعت نیز دقیقا همین ویژگی‌ها را دارد.

منبع: ایسنا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه