وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اجتماعی » طرح ساخت ۳۰ هزار واحد جدید در حومه سیدنی

تاریخ انتشار : 1403/04/21 - 1:07

طرح ساخت ۳۰ هزار واحد جدید در حومه سیدنی

صدای استرالیا- بر اساس پیشنهاد تغییرات گسترده منطقه‌ای از سوی دولت نیوساوت‌ولز، در شمال و شمال غرب سیدنی ده‌ها هزار خانه جدید ساخته خواهد شد.


صدای استرالیا- بر اساس پیشنهاد تغییرات گسترده منطقه‌ای از سوی دولت نیوساوت‌ولز، در شمال و شمال غرب سیدنی ده‌ها هزار خانه جدید ساخته خواهد شد.

بر اساس این طرح جدید، Kellyville، Bella Vista، Hornsby و Macquarie Park مناطقی هستند که ساخت و ساز در آنها صورت خواهد گرفت و این حومه‌های شاهد تحویل ۳۰ هزار خانه جدید و ایجاد تقریبا ۸۰ هزار شغل جدید خواهند بود.

دولت نیوساوت‌ولز امید دارد این طرح، مسکن و مشاغل را با دسترسی به فضای باز، مغازه‌ها و تفریحات شبانه در کنار خطوط کلیدی مترو در خارج از شهر سیدنی فراهم کند.

طبق آخرین گزارش کمیسیون بهره وری و برابری نیوساوت‌ولز، این در حالی است که سیدنی دو برابر تعداد افرادی را که در پنج سال منتهی به سال ۲۰۲۱ به دست آورد، از دست داده است.

در این طرح کلیویل و بلا ویستا با حدود ۲۰ هزار و ۷۰۰ خانه جدید بخش عمده‌ای را به خود اختصاص خواهند داد. قرار است تا ۱۶۵۰ مورد از آنها به عنوان مسکن مقرون به صرفه باشد.

در همین حال هورنزبی هم در طول دو دهه آینده پذیرای حدود پنج هزار خانه جدید، از جمله ۵۰۰ خانه ارزان قیمت خواهد بود. مرکز سیدنی هم در یک محوطه تقریباً ۳۹ هکتاری در دو طرف ایستگاه قطار دچار تغییراتی مدرن خواهد شد. در مرحله دوم بازسازی پارک مک‌کواری، حدود ۴۶۰۰ خانه جدید وجود خواهد داشت که ۶۹۰ مورد از آن‌ها خانه‌های مقرون به صرفه هستند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه