وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اجتماعی » صادرات خربزه‌های آلوده از استرالیا به ۹ کشور جهان

تاریخ انتشار : 1397/01/22 - 2:55

صادرات خربزه‌های آلوده از استرالیا به ۹ کشور جهان

صدای استرالیا - سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: خربزه‌های آلوده به باکتری لیستریا از استرالیا دست‌کم به ۹ کشور جهان صادر شده است.

صادرات خربزه‌های آلوده از استرالیا به 9 کشور جهان

صدای استرالیا – سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: خربزه‌های آلوده به باکتری لیستریا از استرالیا دست‌کم به ۹ کشور جهان صادر شده است.

سازمان جهانی بهداشت با اشاره به صادرات خربزه‌های آلوده به باکتری لیستریا به ۹ کشور جهان اعلام کرد: شیوع این باکتری در استرالیا دست‌کم هفت کشته بر جا گذاشته و به یک مورد سقط جنین منجر شده است.

این خربزه‌های آلوده از استرالیا به هنگ کنگ، ژاپن، کویت، مالزی، عمان، قطر، سنگاپور، امارات متحده عربی و بحرین صادر شده است.

مقامات استرالیایی اعلام کردند: در فاصله هفدهم ژانویه تا ششم آوریل ۱۹ مورد تایید شده ابتلا به باکتری لیستریا گزارش شده که تمامی آنان در بیمارستان بستری شده‌اند. همچنین هفت نفر بر اثر این عفونت فوت کرده‌اند.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت دوره نهفتگی باکتری لیستریا تا حدود قابل توجهی زیاد است و به همین دلیل احتمال دارد موارد دیگری از آلودگی گزارش شود.

به گزارش ژاپن تودی، این باکتری در نوع خفیف موجب اسهال و تب در افراد سالم می‌شود اما شکل شدید آن می‌تواند در میان افراد پرخطر همچون زنان باردار، نوزادان، افراد مسن و بیماران مبتلا به سرطان و ایدز به مشکلات جدی و مننژیت منجر شود.

منبع: ایسنا


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه