وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ | Monday 25 September 2023
» اجتماعی » شکایت استرالیا از متا به علت تبلیغات قلابی

تاریخ انتشار : 1400/12/29 - 4:14

شکایت استرالیا از متا به علت تبلیغات قلابی

صدای استرالیا– رگولاتوری استرالیا شکایتی را بر علیه متا مالک فیس‌بوک تقدیم دادگاه کرده و فیس‌بوک را به نمایش تبلیغات […]

شکایت استرالیا از متا به علت تبلیغات قلابی

صدای استرالیا– رگولاتوری استرالیا شکایتی را بر علیه متا مالک فیس‌بوک تقدیم دادگاه کرده و فیس‌بوک را به نمایش تبلیغات آنلاین دروغین با هدف کلاهبرداری از کاربران متهم کرده است.

به گزارش رویترز، رگولاتوری استرالیا در شکایت خود فیس‌بوک را متهم کرده که تلاش کافی برای جلوگیری از انتشار پیام‌های تبلیغاتی حاوی محتوای دروغین انجام نداده و همین مساله کاربران زیادی را متضرر کرده است.

کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا اعلام کرده که این تبلیغات عمدتاً مروج سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا طرح‌های پول ساز بوده و می‌تواند کاربران فیس‌بوک را گمراه کند تا تصور کنند پیام‌های یادشده مورد تأیید چهره‌های مشهور استرالیایی هستند.

بر اساس بیانیه این کمیسیون شکایتی که در دادگاه فدرال ارائه شده نشان می‌دهد فیس‌بوک به تداوم رفتارها و اظهارات نادرست یا گمراه کننده توسط تبلیغ کنندگان کمک کرده است.

راد سیمز، رئیس این کمیسیون تصریح کرد: متا مسئول تبلیغاتی است که در پلتفرم خود منتشر می‌کند و از پیامدهای آن آگاه است. تبلیغات کلاهبردارانه در فیس‌بوک نمایش داده می‌شود، اما اقدامات کافی برای رسیدگی به این موضوع انجام نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه