وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اخبار » سناتور پیمان از حزب کارگر کناره‌گیری کرد

تاریخ انتشار : 1403/04/15 - 0:59

سناتور پیمان از حزب کارگر کناره‌گیری کرد

صدای استرالیا- سناتور مسلمان چند روز پس از رای به حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطینی و مخالفت با حزب حاکم کارگر استرالیا، از این حزب کناره‌گیری کرد.


صدای استرالیا- سناتور مسلمان چند روز پس از رای به حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطینی و مخالفت با حزب حاکم کارگر استرالیا، از این حزب کناره‌گیری کرد.

حزب کارگر استرالیا برای کسانی که مواضع سیاسی آن را تضعیف می‌کنند، مجازات‌های سختی در نظر گرفته است. فاطمه پیمان، سناتور استرالیایی پیش از این نیز از اعضای گروه پارلمانی حزب کارگر تعلیق شده بود.

این سناتور ۲۹ ساله در یک نشست خبری با اعلام استعفای خود گفت: این موضوعی است که من نمی‌توانم بر سر آن سازش کنم.

آنتونی آلبانیزی، نخست وزیر استرالیا گفت خانم پیمان از رهبری او تشکر کرده و اتهاماتی که او را مجبور به استعفا کرده است، رد کرد.

فاطمه پیمان اکنون به‌عنوان یک سناتور مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. او که خانواده‌اش پس از سقوط افغانستان به دست طالبان در سال ۱۹۹۶ از کشور خود گریختند، اولین و تنها سیاستمدار فدرال با حجاب در استرالیا به شمار می‌آید.

وی در کنفرانس مطبوعاتی خود اظهار داشت: بر خلاف همکارانم، من می‌دانم که در معرض بی‌عدالتی قرار گرفتن چه احساسی دارد. خانواده‌ من از کشوری جنگ‌زده فرار نکردند تا به عنوان پناهنده به اینجا بیایند و وقتی ببینند جنایاتی علیه مردم بی‌گناه اعمال می‌شود، سکوت کنند.

دولت استرالیا به‌طور رسمی طرفدار راه‌حل دو کشوری است اما پس از تلاش و شکست برای درج شرطی مبنی بر این‌که هر گونه به رسمیت شناختن فلسطین باید به‌عنوان بخشی از یک روند صلح باشد، در نهایت از طرح تشکیل کشور فلسطین حمایت نکرد.

پیمان خاطرنشان کرد، از سوی برخی هم تهدید به مرگ شده و هم ایمیل‌هایی کاملاً متضاد با آن دریافت کرده است.

این سناتور به‌علاوه در بیانیه‌ای در اوایل هفته جاری از طرد خود توسط حزب کارگر خبر داده و توضیح داده بود که از جلسات، گفت‌وگوهای گروهی و همه کمیته‌های پارلمانی نیز حذف شده است.

منبع: بی‌بی‌سی


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه