وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 20 April 2024
» اخبار » سفر تیم ملی بسکتبال استرالیا به ایران منتفی شد

تاریخ انتشار : 1401/08/17 - 5:57

سفر تیم ملی بسکتبال استرالیا به ایران منتفی شد

صدای استرالیا – خبرگزاری ایسنا از منتفی شدن سفر تیم ملی بسکتبال استرالیا به تهران برای دیدار با تیم ملی ایران خبر داد.


صدای استرالیا – خبرگزاری ایسنا از منتفی شدن سفر تیم ملی بسکتبال استرالیا به تهران برای دیدار با تیم ملی ایران خبر داد.

ایسنا نوشت: در حالی که پیش‌بینی می‌شد تا اواسط این هفته فدراسیون بسکتبال استرالیا برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده و درخواست گرفتن مجوز بدهد، چنین اتفاقی رخ نداد تا آمدن این تیم به ایران منتفی شود.

تیم ملی بسکتبال ایران در پنجره پنجم انتخابی جام جام جهانی ۲۰۲۳، میزبان استرالیا و چین بود که با این اوصاف تنها تیم ملی چین برای انجام بازی با شاگردان سعید ارمغانی، روز ۱۷ آبان ۱۴۰۱ وارد تهران می‌شود.

دیدار تیم‌های ملی ایران و چین روز ۲۰ آبان به میزبانی سالن بسکتبال آزادی برگزار می‌شود و تیم ملی ایران برای حفظ شانس صعود خود به جام جهانی ۲۰۲۳، باید این بازی را با برد پشت سر بگذارد.

جواد داوری، رییس فدراسیون بسکتبال ایران نیز درباره حضور نداشتن استرالیا در این پنجره نیز به ایسنا گفت: با توجه به درخواست نکردن استرالیا برای گرفتن ویزا، به نظرم باید آمدن این تیم به تهران را منتفی دانست. تا الان هیچ خبری جدیدی هم وجود ندارد.

برخی اخبار غیررسمی از این احتمال حکایت دارد که فدراسیون جهانی بسکتبال(FIBA)، اعلام کند که تیم ملی ایران در پنجره ششم پس از بازی با چین و ژاپن، با تیم ملی استرالیا در کشور ثالث بازی کند.

داوری درباره این موضوع نیز گفت: چنین چیزی احتمال ندارد و اگر باشد هم ما قبول نمی‌کنیم.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , ورزشی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه