وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اخبار » سرمایه‌گذاری‌های جالب و کم‌تر دیده شده در بودجه استرالیا

تاریخ انتشار : 1401/08/05 - 3:50

سرمایه‌گذاری‌های جالب و کم‌تر دیده شده در بودجه استرالیا

صدای استرالیا– نخستین بودجه دولت آلبانیزی ارایه شد که بودجه‌ای معقول و محکم با سرمایه‌گذاری‌های کلیدی در جهت کاهش فشار […]

سرمایه‌گذاری‌ها جالب و کم‌تر دیده شده در بودجه استرالیا

صدای استرالیا– نخستین بودجه دولت آلبانیزی ارایه شد که بودجه‌ای معقول و محکم با سرمایه‌گذاری‌های کلیدی در جهت کاهش فشار هزینه‌های زندگی بدون تشدید تورم محسوب می‌شود.

اما در همین بودجه نکات و جزییات فراوان دیگری هم وجود دارد که شاید از نظر دور بماند.

در ادامه به بررسی برخی از جزییات بودجه جیم چالمرز، وزیر خزانه‌داری فدرال می‌پردازیم که شاید به آنها دقت نکرده باشید.

افزایش سرمایه‌گذاری دفاعی

دولت فدرال ۲۷۰ میلیارد دلار برای افزایش توان دفاعی استرالیا طی ۸ سال سرمایه‌گذاری کرده است. 

در بودجه ارایه شده، ۳۲٫۲ میلیون دلار به مرکز آموزشی اسپارک در کوئینزلند اختصاص داده شده تا زمینه ارایه آموزش‌های مبتنی بر شبیه‌سازی برای نیروی دفاعی فراهم شود.

بخشی از بودجه یک مدرسه دفاعی جدید نیز در اقیانوس آرام برای آموزش پرسنل دفاعی و امنیتی کشورهای جزیره اقیانوس آرام تامین خواهد شد.

انتظار می‌رود که با آماده شدن استرالیا برای تنش‌های جهانی، هزینه‌های دفاعی به بیش از ۲ درصد تولید ناخالص داخلی برسد.

توسعه شبکه NBN

اسناد بودجه نشان می‌دهد که ۲٫۴ میلیارد دلار برای گسترش دسترسی فیبرنوری شبکه NBN به ۱٫۵ میلیون نقطه در نظر گرفته شده که ۶۶۰ هزار نقطه آن در مناطق غیرپایتختی و رجنال قرار دارد.

در اسناد بودجه آمده است: بیش از ۳۰۰۰۰ خانواده ۱۲ ماه پهنای باند رایگان دریافت خواهند کرد که به دانش آموزان غیرمتصل برای دسترسی به پهنای باند کمک می‌کند و فرصت‌های آموزشی آنها را افزایش می‌دهد.

سرمایه‌گذاری در امنیت سایبری

در پی حملات سایبری اخیر به اپتوس و مدی‌بنک و چند شرکت دیگر که موجب افشای داده‌های میلیون‌ها کاربر استرالیایی و درخواست باج شده، وزارت امنیت داخلی مبلغ ۳۱٫۲ میلیون دلار برای ارایه خدمات امنیت سایبری به نهادهایی اختصاص داده که منابع محدودتری دارند.

دو میلیون دلار نیز برای کمک به قربانیان در جهت بازیابی اطلاعات هویتی‌شان در نظر گرفته شده است.

بازنگری طرح ملی بیمه معلولیت 

دولت قصد دارد طراحی، عملکرد و پایداری طرح ملی بیمه معلولیت (NDIS) را بازنگری کند.

آژانس ملی بیمه معلولیت که این برنامه را اجرا می‌کند، طی دو سال آینده با دریافت ۳۸۵ میلیون دلار تقویت می‌شود و ۳۸۰ کارمند جدید نیز با هزینه ۱۵۸٫۲ میلیون دلار به استخدام درمی‌آیند.

دفع گونه‌های مهاجم

یکی از سرمایه‌گذاری‌های جالب و عجیب دولت آلبانیزی، بودجه عمده‌ای است که برای خلاص شدن از شر گونه‌های مهاجم در نظر گرفته شده است.

۲۴٫۸ میلیون دلار برای مدیریت و مقابله با تهدید مورچه‌های زرد دیوانه در کنز و تاونز‌ویل سرمایه گذاری شده است.

۹٫۸ میلیون دلار هم برای کنترل علف‌های مهاجم گامبا، محافظت از اکوسیستم‌های آسیب دیده و گونه‌های در معرض تهدید و جلوگیری از گسترش آن به پارک ملی کاکادو اختصاص یافته است.

استخدام سگ برای فرودگاه‌ها

موری وات، وزیر کشاورزی اعلام کرد که ۱۱٫۷ میلیون دلار برای تامین مالی به‌کارگیری ۲۰ سگ ردیاب و کنترل کننده جدید در فرودگاه ها و مراکز پستی در سراسر استرالیا تخصیص داده شده است.

وات گفت: سگ‌های آشکارساز و گردانندگان آن‌ها بخش مهمی از سیستم امنیت زیستی ما هستند و نقشی کلیدی در جلوگیری از ورود بیماری‌هایی مانند بیماری تب برفکی ایفا می‌کنند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه