وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Sunday 21 April 2024
» اخبار » رئیس بانک مرکزی استرالیا: بدترین‌‌ها برای نرخ بهره به پایان رسیده است

تاریخ انتشار : 1402/05/21 - 3:48

رئیس بانک مرکزی استرالیا: بدترین‌‌ها برای نرخ بهره به پایان رسیده است

صدای استرالیا – رئیس بانک مرکزی استرالیا گفت که بدترین دوران برای نرخ بهره به پایان رسیده است.

چسبیدن قیمت‌ها به سقف؛ بانک مرکزی استرالیا نرخ تورم دسامبر را 7 درصد برآورد کرد

صدای استرالیا – رئیس بانک مرکزی استرالیا گفت که بدترین دوران برای نرخ بهره به پایان رسیده است.

فیلیپ لو که پایان دوران خدمتش به عنوان رئیس بانک مرکزی استرالیا را سپری می‌کند، گفت: می‌دانم که سال سختی برای مردمی بوده که افزایش نرخ‌های بهره به افزایش هزینه‌های زندگی آنها دامن زده است، اما بدترین‌ها به پایان رسیده است و تورم اکنون در حال کاهش است.

وی تصریح کرد  که درک می‌کند که سیاست پولی تأثیر نابرابر بر جامعه دارد، اما نرخ‌های بهره باید به سرعت برای کاهش تورم بالا می‌رفت و حتی برخی از مردم از نرخ‌های بالاتر خوشحال بودند.

وی با اشاره به بازنشستگان گفت: افرادی هستند که برخی از آنها به من نامه می‌نویسند و از نرخ سود بیشتر استقبال می‌کنند زیرا سود بیشتری دریافت می‌کنند.

فیلیپ لو گفت: هنوز برای اعلام پیروزی بر تورم خیلی زود است، اما سیاست پولی اکنون در منطقه محدود کننده قرار دارد و امیدواریم که بانک مرکزی فقط مجبور باشد از اینجا برای تنظیم سیاست، تعدیل‌های کوچکی در نرخ‌ها انجام دهد.

بزرگترین پشیمانی فیلیپ لو به عنوان رئیس بانک مرکزی استرالیا

لو با نگاهی به دوران خود به عنوان رئیس بانک مرکزی گفت که بزرگترین پشیمانی او ناتوانی او در درک کامل چگونگی تأثیر همه‌گیری کرونا بر اقتصاد بود.

او گفت که اقدامات محرک اضطراری بانک مرکزی در این شرایط بیش از حد بود و آنها به تورمی که اکنون در حال تجربه آن هستیم کمک کردند.

او گفت که وقتی همه‌گیری در اوایل سال ۲۰۲۰ شروع شد، مقامات بانک مرمزی طرز فکر بیمه‌ای داشتند و می‌خواستند حداکثر حمایت را برای محافظت در برابر بدترین نتیجه ممکن ارائه دهند.

منبع: ای‌بی‌سی نیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه