وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 22 June 2024
» اخبار » درخواست استرالیا برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳

تاریخ انتشار : 1401/04/03 - 5:04

درخواست استرالیا برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳

صدای استرالیا- فدراسیون فوتبال استرالیا اعلام کرد که این کشور در حال بررسی شرایط برای میزبانی از جام ملت‌های آسیا […]

درخواست استرالیا برای میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023

صدای استرالیا- فدراسیون فوتبال استرالیا اعلام کرد که این کشور در حال بررسی شرایط برای میزبانی از جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ است.

در شرایطی که قرار بود چین در خرداد و تیر ماه سال آینده میزبان مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ باشد، این کشور به دلیل مشکلات ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا از میزبانی این رقابت ها انصراف داد.

پس انصراف چین، کنفدراسیون فوتبال آسیا ماه گذشته اعلام کرد کشور هایی که به میزبانی از مسابقات جام ملت ها تمایل دارند، تا ۳۰ ژوئن درخواست خود را ارسال کنند.

در این بین استرالیا یکی از نامزد‌های میزبانی از این رقابت‌ها است و سخنگوی فدراسیون فوتبال این کشور نیز در این خصوص گفته است: «ما به طور موازی با AFC و دولت در حال مذاکره هستیم و شرایط را ارزیابی می‌کنیم.»

البته دولت استرالیا از اظهار نظر در مورد میزان حمایت خود از میزبانی مسابقات جام ملت‌ها قاره خودداری کرده و آنیکا ویلز، وزیر ورزش این کشور در بیانیه‌ای گفته است: «تصمیم برای میزبانی به فدراسیون فوتبال استرالیا به‌عنوان سازمان ملی ورزش مربوط می‌شود.»

از طرفی کره جنوبی نیز اعلام کرده که درخواست خود را برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ ارائه خواهد داد. این در حالی است که نام ژاپن هم به‌عنوان یکی از گزینه‌های میزبانی این مسابقات مطرح می‌شود.

منبع: ورزش سه


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , ورزشی
ارسال دیدگاه