وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اخبار » درخواست آمریکا از استرالیا: ایران را تحریم کنید

تاریخ انتشار : 1398/04/07 - 13:28

درخواست آمریکا از استرالیا: ایران را تحریم کنید

صدای استرالیا - وزیر خارجه آمریکا استرالیا را به اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و پیوستن به یک ائتلاف علیه ایران دعوت کرد.

درخواست آمریکا از استرالیا: ایران را تحریم کنید

 صدای استرالیا – وزیر خارجه آمریکا استرالیا را به اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و پیوستن به یک ائتلاف علیه ایران دعوت کرد.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از استرالیا خواسته ایران را تحریم کند و گفته در صورتی که این کشور چنین کند، آمریکا از آن استقبال خواهد کرد.

پامپئو در گفت‌وگو با روزنامه The Australian گفت: آمریکا از این استقبال می‌کند که استرالیا به طور صریح علیه جمهوری اسلامی ایران و سابقه ۴۰ ساله تروریسم آن در سراسر دنیا طی ۴۰ سال گذشته صحبت کند و اذعان کند که ایران الان به قایق‌های تجاری در حال عبور از تنگه هرمز حمله می‌کند.

وی اضافه کرد: آمریکا همچنین از هر تصمیمی از سوی استرالیا مبنی بر اعمال خودمختار تحریم علیه ایران استقبال می‌کند. استرالیا یکی از بازیگران مهم اقتصادی است بنابراین اعمال تحریم‌های مستقل‌تر مورد استقبال آمریکا خواهد بود.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که استرالیا می‌تواند در ائتلاف جهانی جدید علیه ایران نقش مهمی ایفا کند. او گفت که تردد آزاد و بدون مانه در دریا برای اکثر کشورها مهم است و استرالیا می‌تواند در زمینه تشکیل ائتلافی برای باز نگاه داشتن آبراه‌های بین‌المللی کمک مهمی بکند

اشاره پامپئو به ائتلافی دریایی متشکل از چندین کشور است که آمریکا گفته بود قصد دارد برای «حراست از آزادی تردد» در خلیج فارس و تنگه هرمز تشکیل دهد.

منبع: خبرگزاری فارس


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه