وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | Friday 8 December 2023
» اجتماعی » خداحافظی موریسون با زندگی لوکس نخست‌وزیری

تاریخ انتشار : 1401/03/06 - 5:44

خداحافظی موریسون با زندگی لوکس نخست‌وزیری

صدای استرالیا– نتیجه انتخابات فدرال، علاوه بر شکست سیاسی، هزینه‌های مالی سنگینی هم برای اسکات موریسون به همراه داشته که […]

خداحافظی موریسون با زندگی لوکس نخست‌وزیری

صدای استرالیا– نتیجه انتخابات فدرال، علاوه بر شکست سیاسی، هزینه‌های مالی سنگینی هم برای اسکات موریسون به همراه داشته که روزی هزار دلار برآورد می‌شود.

با پایان دوره نخست‌وزیر اسکات موریسون، حالا حقوق سالانه او از ۵۵۰ هزار دلار به ۲۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار کاهش یافته و دسترسی او به محل سکونت، خواروبار و خشکشویی رایگان، هواپیمای اختصاصی و راننده و سرآشپزی که حقوق‌شان از منابع مالیات تامین می‌شد نیز قطع شده است.

نمایندگان پارلمان استرالیا، در آخرین روز کاری هر ماه حقوق خود را دریافت می‌کنند. اسکات موریسون تا پایان ماه جاری حقوق دوره نخست‌وزیری خود را خواهد گرفت که معادل ۴۵ هزار دلار پیش از کسر مالیات و نزدیک به ۳۰ هزار دلار پس از کسر مالیات می‌شود.

اما با آغاز ماه ژوئن شرایط فرق خواهد کرد و اسکات موریسون در ماه آینده، باید منتظر کاهش بیش از ۳۰ هزار دلاری حقوق ماهانه‌اش باشد.

حقوق او از ماه آینده، پس از کسر مالیات ۱۲ هزار دلار خواهد بود.

وی همچنین دیگر نمی‌تواند از جت VIP استفاده کند و نخستین بار از سال ۲۰۱۸ به این سو، باید سوار هواپیماهای کانتاس و ویرجین شود.

علاوه بر این، خانواده ۴ نفره موریسون، باید از دو منزل مسکونی رایگان در کانبرا و کیریبیلی سیدنی که از سال ۲۰۱۸ در اختیارشان قرار داده شده بود، اثاث‌کشی و با ۴ نفر خدمه تمام وقت‌شان شامل یک سرآشپز و یک خدمتکار خداحافظی کنند.

البته موریسون مانند تمامی نخست وزیران پیشین، پس از ترک سیاست حق تاسیس یک دفتر در منطقه مرکز تجاری به همراه پرسنل را دارد که هزینه‌های آن از محل مالیات تامین می‌شود.

همچنین به عنوان نخست‌وزیر سابق، احتمالا به او امکان استفاده از خودروهای دولتی داده خواهد شد.

 

منبع: دیلی تلگراف


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه