وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ | Tuesday 5 March 2024
» اخبار » خبر بد برای مستاجران؛ احتمال افزایش بیش از ۱۱ درصدی اجاره‌بها

تاریخ انتشار : 1401/12/04 - 4:22

خبر بد برای مستاجران؛ احتمال افزایش بیش از ۱۱ درصدی اجاره‌بها

صدای استرالیا - تحلیل‌های جدید حاکی از آن است که اجاره‌کنندگان خانه در استرالیا ممکن است امسال با افزایش بیش از ۱۱ درصدی اجاره‌بها روبرو شوند.


صدای استرالیا – تحلیل‌های جدید حاکی از آن است که اجاره‌کنندگان خانه در استرالیا ممکن است امسال با افزایش بیش از ۱۱ درصدی اجاره‌بها روبرو شوند.

اقتصاددانان بانک سنت جورج پیش‌بینی کرده‌اند که با توجه به افزایش مداوم نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا، اجاره‌کنندگان ممکن است مجبور شوند در مجموع ۱۰ میلیارد دلار بیشتر به صاحبخانه‌ها در این کشور پرداخت کنند.

پت بوستامانت و جیمسون کومبز از سنت جورج تخمین زده‌اند که اجاره‌بها در سال جاری ممکن است تا ۱۱.۵ درصد افزایش یابد که حتی بیشتر از جهش ۱۰ درصدی اجاره‌بها در سال قبل است. این رقم بیشتر از افزایش پنج میلیارد دلاری صورتحساب اجاره خانوارها در سال ۲۰۲۲ است که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. افزایش ۱۰ میلیارد دلاری در اجاره‌بهای خانوارها معادل افزایش ۲۰ درصدی در هزینه‌های مسکن است.

این دو اقتصادان گفتند که مردم استرالیا به احتمال زیاد برای تامین هزینه‌های بیشتر اجاره‌بها، مجبور به کاهش سایر هزینه‌های خود خواهند شد که این وضعیت می‌تواند منجر به کند شدن اقتصاد شود و مصرف خانوارها هم احتمالا تا یک درصد کاهش خواهد یافت.

فیلیپ لو رئیس بانک مرکزی استرالیا پیشتر به دارندگان وام مسکن و وام‌گیرندگان هشدار داده بود که تاثیر کامل سیاست افزایش مکرر نرخ‌های بهره که به منظور کاهش تورم اجرا شده، هنوز احساس نشده است.

دیروز هم فاش شد که بانک مرکزی استرالیا در ماه جاری قصد دارد نرخ نقدی را به جای ۰.۲۵ درصد تا ۰.۵ درصد افزایش دهد.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه