وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 13 June 2024
» اخبار » تی تی ساخته آیدا پناهنده آغازگر دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانیِ استرالیا

تاریخ انتشار : 1400/02/01 - 7:13

تی تی ساخته آیدا پناهنده آغازگر دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانیِ استرالیا

صدای استرالیا– به گزارش روابط عمومی جشنواره، دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به صورت فیزیکی از ۲۰ می (۳۰ […]

"تی تی" ساخته آیدا پناهنده آغازگر دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانیِ استرالیا

صدای استرالیا– به گزارش روابط عمومی جشنواره، دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به صورت فیزیکی از ۲۰ می (۳۰ اردیبهشت) تا ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) در چهار شهر سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت و پس از آن به مدت ده روز به صورت آنلاین در سراسر استرالیا برگزار می‌شود.

جشنواره امسال با فیلم «تی تی» چهارمین ساخته ی آیدا پناهنده که موضوعی‌ بشردوستانه با محوریت زنان دارد افتتاح خواهد شد. این فیلم داستان فیزیکدانی (پارسا پیروزفر) است که در حال کار بر روی فرضیه‌ای دربارۀ پایان جهان است و با زنی غیر معمول (الناز شاکردوست) ملاقات می‌کند که حامله است و هدفش خدمت به بشریت است.

"تی تی" ساخته آیدا پناهنده آغازگر دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانیِ استرالیا

آرمین میلادی، مدیریت جشنواره، از دلایل انتخاب تی تی به عنوان فیلم افتتاح کننده دوره دهم جشنواره می‌گوید: «تی تی فیلمی خوش‌ ساخت است که رویکردی متفاوت نسبت فیلم‌های ژانر اجتماعی مرسوم سینمای ایران و داستانی گیرا دارد که می‌تواند هم برای مخاطب ایرانی و هم برای مخاطب غیر ایرانی جذاب باشد. در سالی که مخاطبان همیشگی‌ ما به دلیل شیوع ویروس کرونا بیش از یک سال از سینما دور بوده‌اند، این فیلم می‌تواند باعث شروعی گرم برای جشنواره باشد. در ضمن یکی‌ از اولویت‌های ما حمایت از فیلمسازان زن ایرانی است و خانم پناهنده یکی از موفقترین فیلمسازان زن نسل جوان به شمار می آیند.»

جشنواره امسال در شرایطی آغاز می گردد که کووید۱۹ بر سراسر جهان سایه افکنده و بسیاری از جشنواره ها را به تعطیلی کشانده است. سایر برنامه ها و فیلمهای منتخب دوره دهم جشنواره فیلمهای ایرانی استرالیا به زودی اعلام خواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت جشنواره www.iffa. net.au مراجعه کنید


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , جشن ها و رویدادها , فرهنگی
ارسال دیدگاه